Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało pięć osób podejrzanych o podrabianie dokumentów oraz pomocnictwo przy podrabianiu dokumentów poprzez pośrednictwo. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Warszawie. Łącznie w sprawie występuje już 21 podejrzanych.
Policjanci z Zarządu w Kielcach Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzą śledztwo, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie, dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się podrabianiem dokumentów.
Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy mogli podrobić niemal każdy dokument, m.in. dowody osobiste, rejestracyjne, prawa jazdy, dyplomy wyższych uczelni, karty pobytu cudzoziemców, a nawet papiery wartościowe w postaci weksli, polisy ubezpieczeniowe, orzeczenia lekarskie czy akty notarialne.
W toku śledztwa ustalono zarówno osoby zarządzające, zbierające zamówienia, pośredników oraz bezpośrednich wykonawców mających dostęp do profesjonalnych urządzeń poligraficznych. Odbiorcami sfałszowanych dokumentów byli Polacy i cudzoziemcy, m.in. poszukiwani czy też cudzoziemcy, w celu potwierdzenia ich legalności pobytu na terenie RP lub w innych krajach Europy.
Pierwsze uderzenie policjanci CBŚP przeprowadzili w maju 2020 roku, kiedy to zlikwidowali nielegalną drukarnię, zabezpieczając urządzenia służące do drukowania podrobionych dokumentów, matryce, pieczęcie oraz sfałszowane dokumenty. Wówczas to w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie 11 podejrzanym przedstawiono zarzuty.
W międzyczasie wyjaśnianiem okoliczności i sposobu działania członków zorganizowanej grupy przestępczej i osób z nią współpracujących zajęła się Prokuratura Regionalna w Warszawie.
W wyniku tej współpracy policjanci CBŚP zatrzymali kolejne 5 osób. Akcja została przeprowadzona w Warszawie i w najbliższej okolicy stolicy. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące podrabiania dokumentów oraz pomocnictwa przy podrabianiu dokumentów poprzez pośrednictwo.
Łącznie w ramach śledztwa występuje 21 podejrzanych.
Przedstawiono im zarzuty dotyczące m.in. podrabiania i przerabiania dokumentów, podrabiania innych papierów wartościowych czy ukrywania dokumentów.
Buldog10:40, 11.02.2023
Skoro podrabiali dowody to skąd dowody ,ze zatrzymali odpowiednia osobę ?
Po ile są dowody , bo muszę drugi slub wziąć ?
KSERO10:49, 11.02.2023
Ja kiedyś byłam w punkcie ksero i skserowałam sobie 100zł i potem na rynku kupiłam sobie za to warzywa na rosół....
Ciekawy21:56, 11.02.2023
Po ile chodziły dyplomy; maturalny, mgr, dr czy prof.
do KSERO22:10, 11.02.2023
Błąd, należy podszyć się za Ukraińca i dostaniesz warzywa za darmo. Takie to cuda.
Podejrzenie13:55, 12.02.2023
To już chyba wiadomo skąd mamy taki wysyp tępych mgr i dr
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
0 0
DZBANIE ,KAŻDY MAS SWOJEGO POŚREDNIKA LUB SŁUPA W JAKIM TY ŚWIECIE ŻYJESZ BY NIE WIEDZIEĆ 🤣