Wyciek danych z popularnej aplikacji Authy naraża miliony użytkowników na ryzyko. Numery telefonów 33 milionów osób trafiły w ręce oszustów, którzy mogą je wykorzystać do phishingu i innych cyberprzestępstw.
Authy, aplikacja firmy Twilio służąca do uwierzytelniania dwuskładnikowego, cieszy się dużą popularnością dzięki swojej niezawodności i wysokim ocenom w AppStore.
Jej zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników poprzez generowanie jednorazowych kodów używanych obok standardowych haseł podczas logowania.
Niestety, sama aplikacja stała się źródłem zagrożenia.
Z aplikacji wyciekły 33 miliony numerów telefonów. To cenny łup dla cyberprzestępców, którzy mogą wykorzystać te dane do phishingu - metody oszustwa polegającej na podszywaniu się pod inne osoby w celu wyłudzenia pieniędzy lub wrażliwych informacji.
Użytkownicy Authy muszą teraz zachować szczególną ostrożność w kontaktach z nieznanymi numerami.
Twilio natychmiast podjęło działania, apelując do użytkowników o jak najszybszą aktualizację aplikacji Authy. Najnowsza wersja programu zawiera poprawki eliminujące lukę w zabezpieczeniach.
Ponadto, Twilio radzi, aby być szczególnie ostrożnym w przypadku otrzymywania wiadomości od nieznanych nadawców oraz unikać klikania w podejrzane linki.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Włocławianka zemdlała przed koncertem Smolastego
"mordeczki" i wszystko jasne.kultura na wysokim poziomie...
W
11:15, 2025-07-06
Klaudia nie żyje. Śledczy wciąż nie są pewni
Nad czym się tu zastanawiać? Kawałek sznurka, pierwsze lepsze drzewo i po sprawie.
yhy
09:54, 2025-07-06
Czekasz na wizytę w ramach NFZ? Tak wyglądają terminy
To gdzie te szpitale Owsiaka, te sprzęty z 33 lat . TYLE MILIONÓW POSZŁO NA LUKSUSOWE ŻYCIE OWSIAKA I JEGO CAŁEJ RODZINKI. Może ktoś wie gdzie poszły miliony z tego roku 🤔
Laska
09:53, 2025-07-06
Czekasz na wizytę w ramach NFZ? Tak wyglądają terminy
Ważne że Sławomir był w kruszynie .
yhy
09:46, 2025-07-06
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz