Zamknij
Włocławianki organizują Andrzejkowy Maraton Fitness. Fot. depositphotos/ Magdalena Masztakowska

Mała Inga walczy o życie. Żeby jej pomóc, wystarczy... wskoczyć w dresy

25.11.2021

Mała Inga walczy o życie. Żeby jej pomóc, wystarczy... wskoczyć w dresy

2-letnia Inga walczy o życie. Włocławskie instruktorki fitness chcą jej pomóc, organizując maraton sportowo-taneczny. W programie są m.in. ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, tańce latynoskie czy animacje dla dzieci.

Jakiś czas temu pisaliśmy o zbiórce pieniędzy na operację 2-letniej Ingi, która urodziła się z poważną wadą serca.

Słowa, które słyszeliśmy wtedy od lekarzy trafiały w nas niczym pociski wystrzelone z pistoletu... Trudno opisać słowami to, co czuje rodzic, kiedy dowiaduje się, że jego dziecko jest tak poważnie chore... Serce po prostu pęka na pół

– wspominają rodzice Ingi.

Dziewczynkę wspiera cały Włocławek, w tym lokalne instytucje. Miesiąc temu w Browarze B. odbył się koncert charytatywny dla Ingi.

Na operację potrzeba ponad 200 tysięcy złotych. Brakuje już niecałe 10% kwoty potrzebnej do leczenia (stan na 25 listopada). Zbiórka pieniędzy zakończy się 28 grudnia tego roku.

Andrzejkowy Maraton Fitness

Dziewczynce chcą pomóc włocławskie instruktorki, które przygotowują Andrzejkowy Maraton Fitness.

W programie przewidziano: ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, latino dance, taniec brzucha i ćwiczenia wzmacniające. Nie zabraknie też pokazów tanecznych. Dla najmłodszych przewidziano animacje.

Zajęcia poprowadzą instruktorki: Kasia, Luiza, Natalia, Kaja, Aga, Lidka, Asia i Lajla.

Maraton odbędzie się 27 listopada o godz. 10:00 i potrwa trzy godziny. Do Klubu Zazamcze (ul. Toruńska 87) może przyjść każdy chętny.

Wstęp wolny – nie trzeba się zapisywać.

[ZT]47142[/ZT]


komentarz (3)

annaaannaa

0 8

-Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:
.
Www.Bzykanki.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 20:09, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LaskaLaska

1 1

A gdzie Owsiak podział kasę przecież jej nie wydał 22 miliony 🤔 Włocławianie mu też dali wielka orkiestra to podobno charytatywna fundacja. 13:28, 26.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

witz2witz2

1 0

do "Laska". A gdzie rząd podział pieniądze (70 mln) za przygotowanie nieodbytych wyborów, kto zrócił pieniądze (tez ładnych parę milionów) za sprowadzone z Chin szmaty - szumnie nazwane maseczkami, które nadawały się do czyszczenia butów, kto zwróci miliony za respiratory, których do dziś nikt nie widział.
Tak dla jasności. To nie Pan Owsiak jest odpowiedzialny za służbę zdrowia w Polsce. On tylko i aż pomaga, za co wszyscy (głównie rządzący - obojętnie kto w danej chwili sprawuje władzę) powinni mu dziękować, a nie szcuć i oczerniać.
PiS krytykował poprzedników i obiecywał "głęboką"reformę służby zdrowia. Ta reforma została tak pogłębiona, że już osiągnęła dno.
Szanowna Pani. Nie należy zwalać odpowiedzialności na kogoś, kto robi więcej niż rząd, chociaż nie do niego to należy. W przypadku korzystania z usług medycznych proszę omijać sprzęt z "Serduszkiem WOŚP".
To rząd, który broni życia poczętego, nie potrafi (nie chce) pomagać dzieciom już będącym na tym świecie, których los ciężko doświadczył.
Nie społeczeństwo powinno organizować takie "zrzuty" dla ratowania ledwo co rozpoczętego życia.
Jezeli już o tym piszę, to zapytam, może Pani wie, gdzie są właśnie ci obrońcy, z niejaką panią Godek na czele. Może ona ma wpływ na to, żeby pomóc INDZE i innym dzieciom, które ledwo przyszły na świat, juz muszą tak cierpieć. Może pni Godek zacznie walczyć z rządem o wspieranie (finansowe) rodziców tych dzieci. One też by chciały być zdrowe i przynosić radość swoim rodzicom, dziadkom.
Gdzie jest "miłosierny" kościół, pouczający jak trzeba żyć. Przecież biorą od państwa pieniądze z naszych podatków. Coś chyba trzeba za to dać od siebie.
Gdzie jest ojciec Tadeusz, który bezczelnie wyciąga od naiwnych ludzi ostatnie grosze, a sam jeszcze chyba nikomu nie pomógł.
Tak więc szanowna Pani, nie plujmy na Pana Jurka Owsiaka, bo to co robi, robi z dobrego serca już przez wiele lat. Jego inicjatywa niezmiennie cieszy się wielkim uznaniem społeczeństwa i ludzie nadal mu pomagaja w jego działaniach.
Ja wskazałem instytucje, organizacje, ludzi, którzy mają to bądź w obowiązkach, bądź w założeniach swijej działalności, lub podjęły się (powiedzmy, że społecznie) działać na rzeczobrony dzieci - głównie nienarodzonych.
O tym jak się chroni życie, może świadczyć wypowiedź (jakiś czas temu) pana Andrzeja Dudy, który odniósł sie do smierci kobiety z Pszczyny. Stwierdził, że wszyscy mówią o śmierci matki, a nikt nie wspomina o dziecku. Pan Duda zapomniał jednak, że nieodwracalna wada płodu była stwierdzona już wcześniej i wszyscy czekali na obumarcie płodu. Lekarze ze strachu przed konsekwencjami, woleli jednak ryzykować życie matki, niż własną karierę zawodową. Obawiali, że komisja oceniająca ich działanie, składać się będzie z takich ekspertów, którym zasada sumienia nie pozwli na potwierdzenie słuszności decyzji o aborcji. Tu ukłon w stronę TK i pani Przyłębskiej.

21:07, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz