Zamknij
Aneta Figiel, Anna Hnatowicz i Anna Sokołowska-Alabrudzińska. Fot. M. Maciejewski/screen z TVP/ screen z YouTube A.S.A.

Wokalistki związane z Włocławkiem. Sprawdź, czy znasz je wszystkie! [LISTA]

12.01.2022 Radosław Chrzanowski

Wokalistki związane z Włocławkiem. Sprawdź, czy znasz je wszystkie! [LISTA]

Niektóre z nich osiągnęły dużą sławę, inne są na dobrej drodze, by podbić rynek muzyczny w Polsce. Sprawdź, kim są piosenkarki związane z Włocławkiem*.

Maryla Rodowicz

Choć Maryla Rodowicz nie jest włocławianką (urodziła się w Zielonej Górze), to w tym miejscu spędziła część swojego życia. Znana piosenkarka chodziła do Liceum Ziemi Kujawskiej we Włocławku, skąd wiele osób ją kojarzy. W dzieciństwie śpiewała i tańczyła w zespole dziecięcym w naszym mieście. Ponadto trenowała w klubie piłkarskim Kujawiak Włocławek.

Piosenkarka osiągnęła ogromny sukces w skali kraju. Występowała na wielu scenach i wciąż robi karierę. Ostatnio TVP stworzyło o niej film dokumentalny "Maryla. Tak kochałam".

[ZT]22083[/ZT]

Żaneta Chełminiak

Żaneta Chełminiak pochodzi z Topólki. We Włocławku chodziła do Liceum Ziemi Kujawskiej. Piosenkarka obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Młoda artystka śpiewa w zespole Damn Good Coffee.

W ostatnim czasie wydała singiel "Obcasy" promujący jej pierwszą solową płytę.

O Żanecie Chełminiak pisaliśmy już na naszym portalu niejednokrotnie.

Sprawdź artykuły:

Anna Hnatowicz 

Anna Hnatowicz to włocławianka, która walczyła w zeszłym roku o tytuł najlepszego głosu w Polsce. Dała się poznać szerokiej publiczności The Voice of Poland, gdzie zachwyciła jurorów i publiczność. Udało jej się dotrzeć do drugiego odcinka występów na żywo.

Wywiad z artystką znajdziesz TU.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez #koncerty #moda #mama #collab📩 (@hnatowicz.anna)

[ZT]48649[/ZT]

Natalia Walczak

To najmłodsza wokalistka z tego zestawienia. Mimo młodego wieku już występowała na scenie i zebrała swoje grono fanów. W osiąganiu muzycznych sukcesów pomaga jej m.in. tata, Grzegorz Walczak z zespołu Czaqu.

Młoda włocławianka ma na swoim koncie płytę "Zakochana parówka". To album, na którym śpiewa piosenki napisane przez Jacka Cudnego do muzyki przygotowanej przez Grzegorza Walczaka.

Wokalistka występowała w programie Must Be The Music. O jej występie pisaliśmy w tym artykule.

Anna Sokołowska-Alabrudzińska

Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest też absolwentką III LO we Włocławku.

Anna Sokołowska-Alabrudzińska stale się rozwija. Śpiewała np. na festiwalu w Opolu, koncercie charytatywnym w Krakowie czy w Stalowej Woli na koncercie w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Niedawno odbyła się premiera trzeciego singla "Cisza" z jej debiutanckiej płyty.

Paulina Pyszkowska 

Paulina Pyszkowska jest absolwentką LZK i chórzystką we włocławskim chórze Canto.

Piosenkarka śpiewała autorskie interpretacje znanych utworów na różnych imprezach, np. podczas pikników rodzinnych w gminie Kowal czy koncertu Akademii Muzycznej w Łodzi.

W 2019 wystąpiła w programie Szansa na sukces z piosenką Urszuli pt. "Malinowy król". Za swój wykon Paulina Pyszkowska otrzymała wyróżnienie.

[ZT]36532[/ZT]

Aneta Figiel 

Absolwentka włocławskiego LMK swoją muzyczną przygodę rozpoczęła w 1999 r. w Teatrze Muzycznym Roma. Od tamtej pory Aneta Figiel występowała na wielu scenach. Była w programie Idol czy Szansa na sukces. Można ją było też zobaczyć na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Brała także udział w krajowych eliminacjach do 55. Konkursu Piosenki Eurowizji.

W 2018 założyła kanał "Live Story" na YouTube, gdzie przeprowadzała rozmowy z polskimi gwiazdami sceny. Aneta Figiel jest też solistką programu "Jaka to melodia?".

[FOTORELACJA]14772[/FOTORELACJA]

Zdolnych wokalistek jest we Włocławku więcej!

Poza wspomnianymi piosenkarkami, z Włocławka pochodzi sporo kobiet, które dopiero stawia swoje pierwsze kroki w świecie muzyki. Zaliczyć do nich można np. Katarzynę Jaracz, która śpiewa na ślubach. 

Mieszkańcom Włocławka dała się poznać również Emilia Kuczmaja, która była aktorką w Teatrze Impresaryjnym. Włocławianka jest znana m.in. z poezji śpiewanej.

*Kolejność nazwisk przypadkowa.


komentarz (2)

NickNick

1 0

Maja Kaczyńska
https://youtu.be/8-m9KElABB8 05:53, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......

0 0

"Za swój wykon... ". Poziom języka poraża 07:55, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz