Karatecy z Włocławka i okolic z kolejnymi medalami. Znamy wyniki ich ostatnich zawodów

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 13:16, 01.07.2019 . Aktualizacja: 07:58, 02.07.2019
Skomentuj Pierwsze zawody zorganizowano 15 czerwca w hali Orbita we Włocławku. Fot. Nadesłane Pierwsze zawody zorganizowano 15 czerwca w hali Orbita we Włocławku. Fot. Nadesłane

W czerwcu odbyły się dwie ważne imprezy sportowe, na których zaprezentowali się młodzi karatecy z Włocławka i okolic. Sportowcy zdobyli wiele medali.

Pierwsze zawody zorganizowano 15 czerwca w hali Orbita we Wrocławiu. Odbył się tam XIX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym - Do Wrocław 2019. To największe i najważniejsze zawody dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Na 10 przygotowanych matach wystąpiło w sumie 1200 zawodników reprezentujących 64 kluby z całego kraju. We Wrocławiu złote medale zdobyli Adrian Kosmalski i Nadia Martyka z KKT Zanshin Lubień Kujawski, a srebrny krążek zawisł na szyi Michała Bernysia z Akademii Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek. Na ostatnim stopniu podium stanęli z kolei Karolina Kwarcińska (KKT Kowal), Kacper Kułakowski (Akademia Zdrowia i KT Włocławek), Adam Kolasiński (Instytut KT Włocławek), Kacper Piasta i Hubert Andrzejewski (Włocławski KKT) oraz Jakub Orczyk i Michał Rykaczewski (KKT Zanshin Lubień Kujawski).

- Jestem bardzo zadowolony ze wszystkich moich zawodników i ich osiągnięć w zawodach w całym sezonie. Uwieńczeniem sukcesów był wyjazd do Wrocławia i sprawdzenie swoich umiejętności na arenie ogólnopolskiej. Moi zawodnicy zdobyli łącznie 4 medale – 2 złote i 2 brązowe. Były to jedyne złote medale zawodników z naszego najbliższego regionu w tym turnieju. Gratuluję wszystkim medalistom i życzę dalszych sukcesów - powiedział po zawodach Tomasz Mojzyk, instruktor KKT Zanshin.

Kilka dni później (21-22 czerwca) w lubelskiej hali Globus odbyły się jubileuszowe XXX Mistrzostwa Polski w Tradycyjnym Karate-Do. W tym roku w Mistrzostwach Polski wystartowało niemal 300 zawodników z całej Polski, którzy w mistrzostwach wojewódzkich zajęli miejsca medalowe - pierwsze cztery miejsca w konkurencjach indywidualnych i pierwsze dwa miejsca w konkurencjach drużynowych.

Zuzanna Smardzewska z Włocławskiego KKT zdobyła tam medal z najcenniejszego kruszcu, a na najniższym stopniu podium stanął Jakub Górski z KKT Zanshin Lubień Kujawski. Tuż za  podium zawody zakończyli Radosław Dykczyński (Instytut KT Włocławek) i Eryk Kot (Włocławski KKT).

- Trzydzieste Mistrzostwa Polski to jest kawał historii i pewna okrągła liczba, ale takich liczb jest więcej, bo za dwa tygodnie w Zamościu odbędzie się X Puchar Świata, a obie te imprezy dlatego odbywają się na Lubelszczyźnie, ponieważ w tym roku mija 40 lat funkcjonowania karate tradycyjnego w tym regionie” - powiedział prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Andrzej Maciejewski.

Punkty w systemie sportu młodzieżowego wywalczyli również Paulina Wnukiewicz (Włocławski KKT), Maciej Chirkowski (KKT Zanshin) oraz Patrycja Matuszewska i Martyna Szwedowska z Instytutu KT Włocławek.