Wiadomości Włocławek - informacje, newsy, fotorelacje

Zamknij
Ważne

44-latkę omamił marynarz z Ghany. Przelała mu na konto 52 tysiące

G.S 16:04, 28.06.2015 Aktualizacja: 22:00, 21.10.2025
29 44-latkę omamił marynarz z Ghany. Przelała mu na konto 52 tysiące depositphotos.com

Włocławscy policjanci wyjaśniają okoliczności oszustwa dokonanego na szkodę jednej z mieszkanek naszego miasta. Kobieta przekazała nieznajomemu ponad 52 tys. złotych.

Kobieta we wrześniu ubiegłego roku nawiązała kontakt przez gadu-gadu z pewnym mężczyzną. Nieznajomy przedstawił się jako marynarz, który aktualnie jest w Ghanie.

Po kilkunastu dniach korespondowania kobieta otrzymała od świeżo poznanego mężczyzny prośbę. Marynarz opowiedział jej, że ma syna, który wymaga leczenia po wypadku samochodowym. Poprosił kobietę o przekazanie pieniędzy dla lekarzy. Tłumaczył, że on nie ma dostępu do konta.

- Kobieta przelała na konto rzekomego lekarza prowadzącego syna pewną kwotę pieniędzy. Przez kolejne miesiące okazywało się, że potrzebne są pieniądze na inne okoliczności. 44-latka każdorazowo spotykając się z taką prośbą przelewała pieniądze na rzecz swego znanego-nieznanego, za co zresztą otrzymywała solenne podziękowania - mówi nadkom. Małgorzata Marczak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji

Kiedy już miało dojść do spotkania 44-latki z internetowym znajomym, bo mężczyzna obiecywał, że przyjedzie do Włocławka, kobieta jakimś sposobem dowiedziała się, że "jej marynarz" kontaktuje się też z inną włocławianką, której zaczął opowiadać tę samą historię co jej. 

44-latka wreszcie zorientowała się, że jest oszukiwana i poszła na policję. W sumie okazało się, że ta znajomość kosztowała  ją ponad 52 tysiące złotych.

Oszustowi może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

(G.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (29)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

Pozostałe komentarze

mietekWKPmietekWKP

1 4

ghanijska patologia PDW marynarzu!

17:18, 28.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

XXIwiekXXIwiek

15 11

~ beznick v 2.0 / masz racje na dodatek POLACY byli zmuszeni do przystapienia do OFE przez pejsatych oszustów .Jak to się skonczyło wszyscy wiemy . Donald z SoPOtu wyladował w Brukseli za 300 tysięcy złotych miesięcznie !!!Ale może nie wszyscy wiedza że przekręt na POżyczkach we Frankach szwajcarskich pejsaci z Nowego Jorku i ze Szwajcarii przygotowywali dla nowych unijnych jeleni juz od lat 90-tych i tez im to się udało. Jedynym krajem który nie dał się ożydzić są Węgry które przewalutowały kredyty we frankach .Ale o tym ,,misjonarze'' z TVN-u milczą jakby im jarmułki na uszy POwpadały !!!

18:36, 28.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

qwqw

27 2

Głupia baba.

19:02, 28.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

qwqw

5 5

@XXI "polscy cwaniacy" okradli "izraelskich cwaniaków"? Tak czy tak, rząd zrobił kolejny raz z Polaków frajerów, na dodatek, nie rozwiązali problemu tylko zamietli go znowu pod dywan. Niedługo przyjdzie taki krach, że już nie będzie skąd brać kasy.

19:05, 28.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

qwqw

4 4

@#2 lista możliwych przyczyn:
- zapaść gospodarcza śląska wywołana możliwym zamknięciem nierentownych kopalń
- ciągle narastające zadłużenie zwykłych kopaczy dołów
- kryzys demograficzny:
a) nie ma kto "robić" na emerytury
b) znikają fachowcy

19:20, 28.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AmaAma

12 1

Ten cwaniaczek też mi zaczął pisać i przysłał zaproszenie na facebboka .Zablokowałam bo był nachalny .

19:27, 28.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

nie naiwnanie naiwna

12 1

Od kilku lat jest szajka(polska)szukajaca naiwnych w necie,na portalach randkowych.Nigdy nie rozmawiają przez telefon,tylko pisza na necie i najczęsciej po angielsku. O pieniądze prosza po dłuzszej korespondencji gdy już kobietę omamią,przysyłają piekne zdjecia,piekne lisciki, obiecuja wycieczki a najczęciej małzeństwo.

19:43, 28.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

20 0

Dziwie się, że ludzie czasem są aż tak naiwni.. Czasem potrzeba jest chwila do namysłu i wyjdzie na jaw oszustwo.

1) Na wnuczka - wnuczek nigdy nie przyśle kolegi, nawet nie pochwali się dziadkiem/babcią, a co dopiero podawać numer telefonu, czy adres zamieszkania. Jest od tego bliższa rodzina, czyli matka/ojciec i to oni będą coś wiedzieć odnośnie wypadku..

2)Każdy ma ciężko w życiu i ogłoszenia z serii "jestem samotną matką 5ciora dzieci z chęcią przyjmę meble/ciuchy etc." To jedna wielka ściema. Najczęściej oddając komuś ciuchy, meble etc. dajesz je handlowcowi, który odsprzedaje je dalej...

3)Każdy obcy/ nowo poznany kto woła o pieniądze to oszust. Czemu mam dawać komuś pieniądze, skoro sam je potrzebuje? są od tego fundacje, MOPSy etc.

4)" Mam trudną sytuację w życiu daj 2 złote na chleb" - dając jemu tą kasę dofinansujesz najczęściej przemysł alkoholowy, proste.

5) "Zaraz ucieknie mi pociąg, potrzebuje złotówki do biletu" - oszustwo znane z Warszawy - nie liczcie na to, że dojadą do celu nawet jak będą zbierać cały dzień.

Sprawa jest przykra, ale prawdziwa - nie ma co się litować, ponieważ nad nami nikt się nie ulituje, a oszuści nie dbają o kwestie honoru, czy moralności. Skoro już ktoś chce wspomóc pokrzywdzonym przez los niech dofinansuje Caritas, jakąś fundację..wybieramy mniejsze zło

19:52, 28.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

fregatafregata

16 2

Wcale mi jej nie zal. Powinna za swoja glupote tez poniesc kare. Chociaz mysle,ze do konca zycia nie zapomni swojego znajomego marynarza. A hoj.

20:25, 28.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MkMk

5 3

@ hit / 19:04, 28.06.2015 "Gdyby głupota miała skrzydła latała by pani jak gołębica." Pamiętasz kto tak powiedział? Podpowiem Tobie, tak rzekł zirytowany okolicznościami Doktor Sowa do pewnej koleżanki z pracy w sławnym filmie czechosłowackim "Szpital na peryferiach" 1 seria - lata 70 ubiegłego wieku. Można sprawdzić w necie jeśli nie wierzysz. Pozdrawiam.;)

21:33, 28.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

vikvik

13 0

Ja też potrzebuję 100tyś jest jakaś chętna zrobić mi przelewik?????????

Swoją drogą co za glupia baba pi...dą myśląca.

zazdroszcze kolesiowi bajeru

22:25, 28.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

JarekJarek

10 1

Lila czy to o Tobie?

23:27, 28.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

observerobserver

15 0

Głupich (i naiwnych) nie sieją - same się rodzą

23:53, 28.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

sapersaper

12 1

Po prostu mi pośladki ścisło chyba się nie obejdzie bez operacji proszę wszystkie chętne o przelew na przelew.A tak po prawdzie gdzie był proboszcz że jeszcze przed marynarzem jej tej kasy nie zwinął .

05:51, 29.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

paradoks kłamcyparadoks kłamcy

6 2

XXIwiechu jesteś chory!

07:46, 29.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

A.K.A.K.

11 0

Sorry ale trzeba być skończoną idiotką,żeby dać się tak wkręcić.Na jej miejscu wstydziłabym się w ogóle o tym mówić bo to świadczy jedynie o jej głupocie!!!Skąd się biorą tacy naiwniacy?!!!

08:20, 29.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

do A.K.do A.K.

9 0

Niestety masz 100% racji. Durni nie brakuje, wystarczy wybrać się na "Pchli" i popatrzeć na geniuszy próbujących szczęścia w grze "W 3 Karty"...

08:28, 29.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

JackJack

13 0

A może Pani ma jeszcze jakieś oszczędności? Z chęcią pokoresponduję na gg. Mogę nawet obiecać spotkanie. Tylko obiecać.

08:30, 29.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

wloclawianka wloclawianka

9 0

Ale głupia i naiwna.

10:20, 29.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

urszulajurszulaj

8 0

Widać na biedną nie trafiło, głupota to mało powiedziane.

22:45, 29.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

1 0

nie ona pierwsza i nie ostatnia.takimi wyłudzeniami zajmuje sie szajka.Tylko pisza(tekst po angielsku z translatora albo"cudzoziemiec" piszacy piekna polszczyzna), nigdy nie dzwonią,nie ma zdjec.A głupie baby wszystko łykną.Nawet nastolatka nie dałaby się tak podejść

20:51, 30.06.2015
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

0 0

Krótko i na temat JELENI SIĘ CENI

20:28, 04.03.2016
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

tommytommy

0 0

OD KIEDY KU..WA MARYNARZ Z GHANY JEST BIALY

15:18, 05.03.2016
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%