Ogromny sukces włocławianina z WTW. To dopiero drugi taki zawodnik po wojnie!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 10:50, 23.05.2022 . Aktualizacja: 10:08, 24.05.2022
Skomentuj Fot. WTW Włocławek Fot. WTW Włocławek

Wielki sukces Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Zawodnik WTW zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorów.

Na turnieju pojawiło się sześć polskich osad.

Od początku mówiło się, że dużą szansę na medal miał m.in. Piotr Śliwiński z Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Rywalizację rozpoczął on już w sobotę.

- Piotr Śliwiński i Daniel Gałęza byli drudzy w biegu eliminacyjnym dwójek podwójnych (06:33,94) i awansowali do niedzielnego półfinału, który odbędzie się o godz. 9:40

- informuje Polski Związek Towarzystw Wioślarskich.

Sobotni wyścig eliminacyjny pokazał jednak, że zawody będą wyjątkowo trudne. Polska dwójka w tym wyścigu zajęła drugą pozycję, gwarantującą bezpośredni awans do półfinału, przegrywając nieznacznie z dwójką ukraińską. Za Polakami finiszowali Rumuni, Czesi i Mołdawianie.

Wielki sukces

W półfinale polska dwójka zwyciężyła i awansowała do wielkiego finału.

- Po zwycięstwie w półfinale nasza dwójka była stawiana w gronie faworytów do medalu. Wyścig finałowy miał także dużą dramaturgię. Naszej załodze pierwsza część dystansu szła jak po przysłowiowej „grudzie”. Widać było, że dużo sił pozostawili w półfinale, który rozgrywany był zaledwie cztery godziny wcześniej, zwłaszcza, że w drugim półfinale Turcy i Francuzi mieli zdecydowanie swobodniejszy wyścig

- informuje na stronie internetowej WTW Włocławek.

Na pierwszym tysiącu metrów Polacy wiosłowali na szóstej pozycji, tracąc do płynących na trzeciej pozycji, Ukraińców, długość dwóch łodzi. W drugiej części dystansu Piotr Śliwiński i Daniel Gałęza zaczęli mozolnie odrabiać straty. Kapitalny finisz pozwolił polskiej osadzie zakończyć ten wyścig na trzecim miejscu. Zwyciężyła Turcja przed Francją.

Medal Piotra Śliwińskiego to jego kolejne, wybitne osiągnięcie na światowej imprezie. Jest drugim zawodnikiem w powojennej historii WTW Włocławek (po Fabianie Barańskim), któremu udało się przywieźć medal z Mistrzostw Europy.