Kolejny sukces włocławskiego wioślarza. W urodziny został Mistrzem Europy

Kamil KazimierczykKamil Kazimierczyk 13:38, 30.05.2023 K.K Aktualizacja: 13:39, 30.05.2023
Skomentuj Fabian Barański (drugi od prawej) ze złotym medalem. Fot. PZTW. Fabian Barański (drugi od prawej) ze złotym medalem. Fot. PZTW.

Włocławianin Fabian Barański po raz kolejny triumfuje. Utalentowany wioślarz z naszego miasta został Mistrzem Europy podczas mistrzostw kontynentu w Bled (Słowenia).

W sobotę, 27 maja w Bled na Słowenii odbyły się Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. W zawodach triumfował m.in. włocławianin Fabian Barański, który w ramach czwórki podwójnej mężczyzn zdobył złoty medal.

Wioślarz z naszego miasta płynął razem z: Mirosławem Ziętarskim, Mateuszem Biskupem i Dominikiem Czają.

Mordercze tempo polskiej osady

Początkowo polska osada przegrała w eliminacjach z Holendrami. Wioślarze z naszego kraju musieli zaryzykować i całkowicie inaczej rozegrać finałowy wyścig. Już na samym początku najważniejszego pościgu, Polakom udało się się narzucić mordercze tempo.

Na półmetku Polacy wyrobili sobie przewagę połowy łodzi przed Włochami i Holandią, którą na trzeciej pięćsetce jeszcze powiększyli! W zasadzie wpływając na ostatnie pięćset metrów z 3 sekundową przewagą, nasi mistrzowie nie mieli prawa tej przewagi roztrwonić i tak też się stało

- informuje Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie.

Pierwsze miejsce zajęli Polacy, druga lokata przypadła Holendrom, którzy pokonali Włochów (trzecie miejsce) o 0,3 sekundy. Czwartą pozycję zajęli zawodnicy Wielkiej Brytanii, wyprzedzając Rumunów i Ukraińców.

Dla Fabiana Barańskiego zwycięstwo w Bled było prezentem urodzinowym, ponieważ wioślarz w sobotę, 27 maja obchodził 24. urodziny.