Trwają prace związane z budową dwóch nowych budynków socjalnych przy ulicy Toruńskiej we Włocławku.
Budynki, w których w każdym z nich będzie mogło zamieszkać 40 rodzin są budowane przy ul. Toruńskiej 168.
Wykonawca zaprojektował 5 budynków, jednak w I etapie inwestycji buduje dwa dwukondygnacyjne, niepodpiwniczone obiekty. Powierzchnia użytkowa jednego budynku to 1,46 tys. m kw. Działka, na której staną budynki ma powierzchnię 34,54 tys. m kw.
Osiedle zyska także całą infrastrukturę techniczną. Powstaną tam m.in. drogi wewnętrzne, parkingi, chodniki i sieć wodociągowo-kanalizacyjna.
W pierwszych dwóch budynkach znajdzie się 80 mieszkań socjalnych i komunalnych. Docelowo we wszystkich blokach powstanie 200 nowych mieszkań. Miasto wyda na ten cel 5,83 miliona złotych.
- To jest pierwszy etap budowy, gdzie wykonujemy dwa pierwsze bloki. W budynkach nie będzie klatek schodowych i korytarza. Do każdego mieszkania o powierzchni nieco ponad 36 metrów, przewidziane jest oddzielne wejście – powiedział Zbigniew Radecki, majster z firmy BUDROX z Gostynina, wykonawcy inwestycji. - Być może jeszcze w tym roku zostanie zamknięty stan surowy jednego z budynków.
- Miasto posiada ustawowy obowiązek budowania bloków socjalnych – mówi Monika Budzeniusz rzecznik prasowy włocławskiego ratusza. - Bloki, które powstają przy ulicy Toruńskiej są budowane bez tak zwanej części wspólnej, która to najczęściej w takich budynkach ulega dewastacji. Budowa bloków socjalnych na ul. Toruńskiej potrwa do października 2012 r.
Mieszkań mogłoby być więcej, jednak miasto ma trudności z poborem czynszu. Mieszkańcy budynków socjalnych we Włocławku, zalegają z czynszem na kwotę 42 milionów złotych.
- Czynsze za lokale socjalne nie należą do wysokich i są indywidualnie ustalane w zależności od sytuacji lokatora. Stawka bazowa czynszu za metr kwadratowy lokalu socjalnego wynosi 1 złotych i w zależności od standardu lokalu jest ona podwyższana lub obniżana. Należy przypomnieć, że od 2002 roku nie było żadnych podwyżek – dodaje Monika Budzeniusz.
0 0
jakoś w pierwszym lepszym sklepie, czy stacji benzynowej każdego, kto nie płaci traktuje się odpowiednio - jak złodzieja!!! miasto nie może poradzić sobie z poborem czynszu, czy też może nie chce, bo mu tak wygodniej, albo się boi??? w końcu menele to są ważni wyborcy... niewiele im trzeba do szczęścia... ot parę łyków na rozgrzewkę, dwie paczki fajek, dycha albo dwie na "rozwój"... DARMOWE mieszkanie!!! :p
0 0
Ale za to miasto uchwala od lat w śródmieściu gdzie mieszka jeszcze sporo takich najwyższe stawki od nieruchomości handlowe-wandale niszczą to co jest wokół nich,
straszą na ulicach,mieszkańcy omijają ten teren w tym ulice 3 maja,bo przez nich cierpią też normalni którzy są w śródmiesciu ,ale miasto nie widzi tutaj problemu,bo to nie miasta? ale podatki do miasta.Dlaczego wiec jest tak że jedni płacą i nie mają pomocy z miasta, a drudzy nie płacą a i tak dostaną lokum ?
Może jednak kontenery jak zrobił Poznań będą tańsze i szybszym sposobem na usunięcie wandalizmu ze śródmieścia?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz