Rozpoczęła się procedura likwidowania Hotelu Ratuszowego i Restauracji Ratuszowej. By zamknąć tę część działalności spółki Baza, konieczne było... powołanie nowej miejskiej spółki.
Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, hotel i restauracja zarządzane przez miejską spółkę Baza mają zostać zlikwidowane. Przyczyną takiej decyzji jest zła sytuacja finansowa.
Na decyzję o zamknięciu hotelu i restauracji w dużym stopniu wpłynęła pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia. Obydwa podmioty były przez kilka tygodni zamknięte, a po poluzowaniu obostrzeń wznowiły ją w ograniczonym zakresie.
Usługi noclegowe i gastronomiczne nie cieszą się obecnie zbyt dużym zainteresowaniem, więc miejska spółka nie czerpie z tej części działalności przychodów. Mało tego rokowania dotyczące ewentualnego wzrostu popytu nie są dla Bazy optymistyczne.
W związku z tym, by ograniczyć straty i kontynuować działalność na pozostałych polach (spółka odpowiada za miejskie targowiska i cmentarze), zarząd Bazy złożył wniosek o likwidację Hotelu Ratuszowego i Restauracji Ratuszowej.
Sprawą podziału spółki zajęli się miejscy radni. Aby zlikwidować część hotelową i restauracyjną musieli podjąć uchwałę o utworzeniu nowej spółki komunalnej, odpowiadającej za te usługi.
Kolejnym krokiem będzie opracowanie dokumentacji niezbędnej do zlikwidowania hotelu i restauracji, w tym planu podziału spółki Baza.
- Spółka po wydzieleniu tej części działalności będzie prowadziła przede wszystkim działalność wynikającą z zadań własnych miasta. Natomiast majątek likwidowanego, nowo utworzonego podmiotu powróci do majątku jedynego wspólnika [miasta – przyp. red.]
– wyjaśnia Kamila Słomczewska, dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego i Przekształceń.
Budynku, w którym obecnie działają hotel i restauracja, ma zostać przebudowany. W przyszłości mają przenieść się do niego wydziały Urzędu Miasta działające obecnie przy ul. 3 Maja i Kościuszki. Ratusz planuje zlecenie projektu przebudowy na 2021 rok.
O planach likwidacji miejskiego hotelu i restauracji pisaliśmy w artykule:
4 Oceany10:42, 10.06.2020
Można się domyślać kto zostanie prezesem.
Kominiarz10:56, 10.06.2020
I cyk... I będzie nowy dyrektor!
I cyk... I będą nowe stanowiska do obsługi spółki!
I cyk... Za wszystko zapłacą mieszkańcy!
To kiedy kolejne podwyżki dla mieszkańców na pensje znajomych królika?
eljot11:18, 10.06.2020
Zawsze mówiłem, że we Włocławku wpada się na to na co nikt nie wpada.W tym przypadku zamiast restaurację i hotel sprzedać przenoszą do nich wydziały urzędu.Proponuję żeby każdy petent tam wchodzący dostawał po kielichu.
Robin11:20, 10.06.2020
i kolejny prezes z PO, by żyło się lepiej,,,,,,,,,,,,,,,
Spekulant11:51, 10.06.2020
Żeby było jasne ...
Dzieli się spółkę na stara Bazę i nową Bazę z hotelem, ale uwaga zarząd spółki może być ten sam w obydwu. Nie trzeba powoływać nowych prezesów , nie trzeba dublować kosztów.
Zobaczymy jak to rozegrają.
Miasto20:48, 10.06.2020
Jeden zarząd w dwóch spółkach, czyli dwie pensje dla jednego prezesa. Tak czy siak mieszkańcy zapłacą.
Spekulant12:19, 10.06.2020
No i jest oczywistą oczywistością, że taki plan podziału spółki powinni napisać prawnicy zatrudnieni na etatach w mieście lub Bazie. Analogicznie z bilansem otwarcia nowej spółki. Czy zrobią to firmy zenetzrne za dodatkowym wynagrodzeniem? Zobaczymy....
Juryj Jewlenko 13:01, 10.06.2020
Jest sporo prywatnych hoteli, dlatego trzeba im torować drogę...
Podobnie będzie z kopalniami i innymi instytucjami.
Wirus to znakomity pretekst.
Szkoda, że wirus nie spowodował odwołanie dwóch zastępców prezydenta.
Żebyście się nie zdziwili jak powoła czwartego zastępcę ds wirusa i oczyszczalni ścieków.
Dorian 13:04, 10.06.2020
Cyt. " Sprawą podziału spółki zajęli się miejscy radni. Aby zlikwidować część hotelową i restauracyjną musieli podjąć uchwałę o utworzeniu nowej spółki komunalnej, odpowiadającej za te usługi.
Kolejnym krokiem będzie opracowanie dokumentacji niezbędnej do zlikwidowania hotelu i restauracji, w tym planu podziału spółki Baza"
PARODIA I ŻENADA. Teraz będą dwadzieścia lat likwidować i płodzić dokumentację.
qw_13:05, 10.06.2020
I cyk kolejny projekt =]
Trzask plask13:39, 10.06.2020
W Warszawie to dopiero jest biurokracja i zarobki.
@13:44, 10.06.2020
ZARAZ SPÓŁKA ZBANKRUTUJE ,PO RZĄDZI I ROZDAJE STOŁKI a ciemnogród patrzy i nie reaguje...
urbanista14:42, 10.06.2020
To stare numery, nie takie zakłady likwidowała UW/AWS/PO/PSL - PO ma już to obcykane przecież 3/4 zakładów i fabryk zlikwidowali w Kraju . Z budowaniem i powoływaniem to już jest problem nie do przeskoczenia.
Buchalter14:56, 10.06.2020
Jak powstanie NOWA SPÓŁKA miejska z ramienia PO/SLD to - wybierze się : prezesa , vice prezesa , kilkuosobowy zarząd , powoła się kilkuosobowa radę nadzorcza i dyrektora oraz kierownika kilkunastu pracowników do obsługi całego towarzystwa nowo powołanej spółki . A TERAZ wyliczcie sobie koszty utrzymania hotelu i koszty utrzymania spółki , z tym że hotel generował wartość dodaną w postaci usługi, zaś spółka będzie generowała wyłącznie koszty, które poniesie miasto innymi słowy zapłaci za to podatnik
wiesław wojnar15:10, 10.06.2020
Sytuację hotelu w latach ubiegłych znam myślę dobrze. Na pewno do 2010r obiekt funkcjonował dobrze, był zadbany, miał duże obłożenie, goście (oraz mieszkańcy) chwalili restauracyjną kuchnię. Gdy we Włocławku odbywały się międzynarodowe imprezy sportowe (sam zorganizowałem co najmniej kilka) KAŻDE miejsce hotelowe w mieście było na wagę złota. Trochę mnie dziwi taki pośpiech w działaniu...
Juryj Jewlenko 16:32, 10.06.2020
Wszystko wiesz, jadłeś chlebek z niejednego piecyka.
Nie mogłeś tego obiektu wykupić na swoją własność?
Byś sobie ogrodził i same zakazy wywiesił, coś tam jeszcze dobudował (np. smażalnie ryb z Darłowa Wschodniego), jak Pan Grządziel w Wieńcu. Nawet bibliotekę ma, tzn. filię mu otworzył dobroczynny Brześć Kujawski, Damian kumaty jest. To może jeszcze w Wieńcu utworzyć filię OSiR we Włocławku? Niech prywatnym basenem zajmie się publiczny Włocławek. Filia to nie *%#)!& rzecz. Kto jest wtedy pracodawcą?
pandemija16:49, 10.06.2020
Coś jeszcze padlo we Wlocku?
mieszczuch18:27, 10.06.2020
A może warto powołać spółkę ds. likwidacji hali OSIR , która w ramach wotum zaufania do prezydenta miasta, pozostaje ogrodzona już kilka lat, bo jej istnienie po kapitalnym remoncie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców.
re 10:38, 11.06.2020
Pomnik inwestycji miejskich chcesz likwidować ? Nawet nie myśl o tym ...
do re18:48, 11.06.2020
Powinno się jakąś tablice zamontować na HALI OSIR - pomniku inwestycji PO we Włocławku upamiętniając datę wykonania, zleceniodawcę i wykonawcę - niech nauczyciele z dziećmi ze szkół zwiedzają i poznają takie pamiątki , a może widokówkę z tymi decydentami na tle historycznej inwestycji PO
Lizus 00:39, 11.06.2020
A moze w ramach absolutorium zgłosić hale OSIR do prokuratora i Rio i cba. Bo takich wałów jak z tą budową nie było w historii Włocławka. A potem skazać winnych. Przyjąć nowych niech poprawią .
kto cyk-a ?11:37, 11.06.2020
Zgłośmy do rozpoznania przez nadzór te różne spółki i przedsięwzięcia ratusza kto się będzie podszywać pod prowadzeniem tych interesów nie dających obecnie zysków albo reprezentujących miasto.
Cmentarz sprzedany, cafe śródmieście prowadzą ci sami ludzie pod inną nazwą ale biorący większe pieniądze, wyrzucone fundusze na pseudo prowadzenie a nieczynną ogrzewalnie caritasu... itd . Ale syf ludziom się wmawia !
Bogdan08:16, 12.06.2020
Tzw.Baza niech zajmie się cmentarzem na Pińczacie. Cmentarz rozrasta się, a ilość ujęć wody bez zmian. Na cmentarz chodzą również ludzie starsi, którzy nie są w stanie biegać jak po stadionie żeby skorzystać z wody.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
9 1
Mało tego, tak jak zieleń miejską -- na odchodne sprzedadzą, bo nierentowna.