Od 20 do 26 lutego potrwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W inicjatywę Ministerstwa Sprawiedliwości włączą się również prokuratorzy, sędziowie i policjanci z Włocławka. Będą udzielać bezpłatnych porad prawnych.
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem rozpocznie się w poniedziałek 20 lutego i potrwa do niedzieli 26 lutego. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, podczas której pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej.
Obchody mają zwrócić uwagę na potrzeby pokrzywdzonych przestępstwem oraz przynieść potrzebującym pomoc w postaci bezpłatnych porad prawnych oraz psychologicznych udzielanych w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach w prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.
Podczas tegorocznych obchodów szczególnie uwzględniana będzie sytuacja osób doświadczających przemocy domowej.
W inicjatywę Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem włączą się policjanci z Włocławka, Kowala i Brześcia Kujawskiego, z którymi będzie można spotkać się, porozmawiać i uzyskać poradę.
Policjanci oczekiwać będą na zainteresowanych zgodnie z harmonogramem:
W Sądzie Okręgowym we Włocławku w dniach 22 - 24 lutego w godzinach 8 - 14 będą odbywały się dyżury telefoniczne, podczas których informacji o uprawnieniach przysługujących osobom pokrzywdzonym przestępstwem udzielać będą: kurator okręgowy Paweł Urbański oraz zastępca kuratora okręgowego Maciej Włoch.
Poniżej harmonogram dyżurów telefonicznych:
W okresie 20 - 24 lutego w godzinach 9 - 13 w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w budynkach Sądu Okręgowego we Włocławku potrzebującym będą udzielane bezpłatne porady przez asystentów sędziów.
Poniżej harmonogram dyżurów w sądzie przy ul. Wojska Polskiego 22.
Poniżej harmonogram dyżurów w sądzie przy ul. Długiej 65.
W ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem we wszystkie dni robocze nadchodzącego tygodnia w godzinach 10 -14 w siedzibie Prokuratury Okręgowej przy ul. Orlej we Włocławku, dyżurować będą prokuratorzy, którzy udzielą osobom pokrzywdzonym przestępstwem bezpłatnych informacji dotyczących ich uprawnień i możliwości uzyskania pomocy, w tym również materialnej.
Dyżury takie będą pełnione także we wszystkich prokuraturach rejonowych podległych Prokuraturze Okręgowej we Włocławku.
Osoby zainteresowane uzyskaniem konsultacji proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 54 237 61 00.
Na terenie Włocławka na co dzień udzielaniem pomocy pokrzywdzonym zajmuje się Okręgowy Ośrodek Pokrzywdzonym Przestępstwem przy ul. Kościuszki 26. Tel.: 603 943 621.
7 1
Włocławska prokuratura rejonowa też będzie ...doradzać ...
Sedziowie z sądów też ? Pacodawcom czy pracownikom ? Bo dotychczas ,,doradzają,, pracodawcom a pracowników traktują jak gorszy gatunek ....
4 0
Bardzo dobrze, że jest coś takiego pójdę się poradzić o pracodawcę złodzieja PEJOT FIRMA
7 2
To ja mam tak " gruby temat " że zobaczymy czy naprawdę pomogą ... Zadzwonię , zapytam , poproszę o pomoc ...
4 1
litosyci TO nic nie da OSZUSCI GÓRĄ I naciągacze adwokaci, PROKURATORZY I SĄDZIOWIE ZNOWU DODATKOWE PIENIADZE DOSTANĄ
3 0
Wskazane wizyty na rozprawach w sądzie pracy .Tam widać jak kasta traktuje pracowników jak śmieci , odzywki do pokrzywdzonych na poziomie lumpeksu , pokrzywdzeni nie są dopuszczani do głosu ..... tak wyglądają sądy pracy dla podatników którzy je opłacają...
8 1
Sędziowie - no , jeszcze. Ale policjanci i prokuratorzy obecnie nie mają zaufania społecznego jako powiązani z obecną władzą. Oni maja doradzać ?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz