Wiadomości Włocławek - informacje, newsy, fotorelacje

Zamknij
Ważne

Uwaga kierowcy i piesi. Ostrzeżenie drugiego stopnia dla Włocławka i okolic

red. 09:41, 14.01.2025 Aktualizacja: 23:55, 23.10.2025
6 Uwaga kierowcy i piesi. Ostrzeżenie drugiego stopnia dla Włocławka i okolic

Mieszkańcy Włocławka i okolic powinni przygotować się na trudne warunki drogowe. IMGW wydało ostrzeżenie przed marznącymi opadami. Sprawdź szczegóły alertu.

IMGW ostrzega: marznące opady w regionie Włocławka

Od dziś, (wtorek, 14 stycznia) od godziny 13:00, mieszkańcy Włocławka i powiatu włocławskiego mogą spodziewać się trudnych warunków pogodowych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące marznących opadów deszczu i mżawki. Alert obowiązuje do środy, 15 stycznia, do godziny 9:00.

Szczegóły alertu

Jak informuje IMGW, w regionie prognozowane są słabe, okresami umiarkowane opady deszczu i mżawki, które mogą prowadzić do powstania gołoledzi.

To zjawisko atmosferyczne polegające na tworzeniu się warstwy lodu na powierzchniach takich jak drogi, chodniki, drzewa czy linie energetyczne. Powstaje, gdy deszcz lub mżawka padają na wychłodzone powierzchnie, których temperatura jest poniżej 0°C, i natychmiast zamarzają.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacowane jest na 80%.

Komunikat IMGW brzmi: Prognozowane są słabe, okresami umiarkowane, opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź

Do mieszkańców skierowano SMS z ostrzeżeniem: Uwaga! Dzis i jutro (14/15.01) opady marznącego deszczu i gołoledź. Uważaj na drodze i chodniku. Możliwe utrudnienia komunikacyjne.

Dlaczego to ważne?

Marznące opady mogą powodować gołoledź, która znacząco utrudnia poruszanie się zarówno pieszym, jak i kierowcom. Śliskie drogi oraz chodniki stwarzają zagrożenie wypadków i kolizji.

IMGW zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, dostosowanie prędkości jazdy do warunków na drodze oraz unikanie zbędnych podróży.

Jak przygotować się na gołoledź?

  • Używaj obuwia z antypoślizgową podeszwą.
  • Unikaj pośpiechu na drogach i chodnikach.
  • Sprawdź stan opon i wycieraczek w samochodzie.
  • Jeśli nie musisz, zrezygnuj z podróży w godzinach największego nasilenia zjawiska.

 

(red. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (6)

Siemionowna Siemionowna

3 1

To kolęda będzie ?

10:56, 14.01.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Piesi i kierowcy ?Piesi i kierowcy ?

1 0

A do Saniko którea jest odpowiedzialna za stan ulic i chodników ta informacja nie jest kierowana ?
DD nie zna odpowiedzialnych i adresu saniko i pani prezes ?

11:47, 14.01.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

yyyyyy

4 0

Może czas zająć się radną powiatową która zatrudniła swojego męża alkoholika jako kierowcę w DPS Kowal

12:14, 14.01.2025
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

RE RE

0 0

A która to radana ..taka zaradna ...?

15:08, 14.01.2025

LudekLudek

2 0

Nie więc czym się przejmować. Jeszcze żadne ostrzeżenie na DDW się nie sprawdziło.

12:44, 14.01.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zły Zły

1 0

Kiedy urząd pomyśli o sypaniu chodników i jezdni,do diabła przecież nie da się chodzić ani jeździć na halo urząd już jest zima obudźcie się

22:49, 14.01.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%