Na włocławskim osiedlu Południe dochodzi do kolejnych kradzieży aut. W przeciągu niespełna dwóch tygodni z ulicy Moniuszki skradziono dwa pojazdy osobowe. Mieszkańcy alarmują, że sprawa nie może być bagatelizowana.
::addons{"type":"only-with-us", "color":"white"}
Pierwszy przypadek miał miejsce w nocy z 19 na 20 listopada. Z parkingu przy bloku Moniuszki 1 zniknął samochód marki Peugeot 5008. Kilka dni później, w nocy z 27 na 28 listopada, doszło do kolejnej kradzieży – tym razem łupem złodziei padł Hyundai Tucson, również zaparkowany w rejonie tej samej ulicy.


Pojazdy stały na ogólnodostępnych miejscach postojowych tuż przy blokach. W obu przypadkach samochody zostały skradzione w godzinach nocnych. Zdarzenia zostały zgłoszone policji.
Ustalenia wskazują, że zdarzenia mogą nie być przypadkowe. Auto marki Peugeot zostało skradzione zaledwie kilkadziesiąt metrów od miejsca, gdzie kilka dni później zniknął Hyundai. Układ zdarzeń sugeruje, że ktoś może świadomie wybierać pojazdy zaparkowane w tej okolicy.
Z naszych ustaleń wynika, że nie jest to jedyny przypadek kradzieży samochodu Peugeot 5008 we Włocławku w tym roku. Co najmniej jedno takie zgłoszenie odnotowano wcześniej. Może to wskazywać na celowe typowanie konkretnych modeli.
W tej sprawie zwróciliśmy się do Komendy Miejskiej Policji we Włocławku i oczekujemy na odpowiedź. Po jej otrzymaniu opublikujemy kolejne informacje.
Policja apeluje o zabezpieczanie pojazdów oraz zwracanie szczególnej uwagi na podejrzane zachowania szczególnie nocą. Warto rozważyć dodatkowe zabezpieczenia mechaniczne i elektroniczne oraz wymieniać się informacjami między mieszkańcami.
Do roboty15:20, 28.11.2025
Czyli mieszkańcy w nocy nie powinni spać tylko pilnować swoich aut. Bo jak nie ukradną to podpalą. A policja czeka na informacje. O straży miejskiej to już nie będę wspominał.
👍17:22, 28.11.2025
Twoje komentarze są zawsze TOP👍Codziennie zbierasz setki lajków.
Służby09:46, 30.11.2025
W nocy tylko nie śpi nasza Straż Pożarna, jedyna służba mundurowa z której jesteśmy dumni.
Cała reszta twierdzi że noc jest od spania.
PS.
DD Włocławek - te wasze pie.dolone reklamy .................................................................................................. .
Lala20
Tolaret16:08, 28.11.2025
Policja zajęta ściganiem opozycji, więc złodzieje grasują. Moze zmienić priorytety?
A.R.16:59, 28.11.2025
Skoro policja ściga opozycję, widocznie tam sami złodzieje. A serio...puknij się w czoło.
dobrobyt19:33, 28.11.2025
w Panstwie DOBROBYTU Kradna Auta ? to niemozliwe !!!
a Policja Gdzie ? ano w Krzakach i na Radar !!!!
rogp20:29, 28.11.2025
Ukradli mi rower. Znalazlem rower i zlodzieja lub osobe ktora rower wykupila, skonczylo sie na tym ze musialem udowadniac ze to moj rower. Zlodziej nie musial... :)
Włocławek kierowców21:18, 28.11.2025
kukucki dlaczego rozwaliłeś Kaliską???
Pozostałe komentarze
Edward 15:34, 28.11.2025
Może to znowu ta arabska mafia Burnetta co kradnie Polakom pieniędze w Ameryce i porywa Polkom dzieci w Anglii
Uważaj 15:47, 28.11.2025
lepiej gdzie parkujesz swojego passata.
POlicyjny kabaret .15:34, 28.11.2025
Chciałem zgłosić kradzież samochodu .. samochód panu ktoś ukradł ? tak ...no widzi pan bezpieczniej jeździć rowerem ...
Chciałem zgłosić kradzież roweru .....rower panu ktoś ukradł ? tak .... no widzi pan bezpieczniej jeździć samochodem ...
🦺15:49, 28.11.2025
Bo najbezpieczniej jest chodzić pieszo. ...Ale mogą ci ukraść portfel.
Hehe16:03, 28.11.2025
A niech mi kradną. Mam pełne AC + ubezpieczenie od utraty wartości. Nikt mi nie zapłaci tyle za moje auto co ubezpieczyciel ;)
Co mi zrobisz jak mn18:11, 28.11.2025
Dziennikarstwo level high. Akapit zaczynający się od "ustalenia wskazują..." to mistrzostwo. Cała redakcja na to pracowała. Ciekawe czy zebrali IQ choćby 50.
Fan PO18:49, 28.11.2025
Posiadaczom aut proponuję korzystać z płatnych parkingów strzeżonych - i sprawa rozwiązana.
do Fan PO19:25, 28.11.2025
Na ulicy pod blokiem to nie są parkingi całodobowe - a jak zostawiasz na noc to twoje ryzyko, nikt ci nie będzie pilnował, bo to jest ulica.
Przypomnę że parking uliczny pod blokiem jest tzw. parkingiem rotacyjnym, - t.j. przyjeżdżam z wizytą na 2,3 czy 4 godziny i odjeżdżam by inny miał gdzie zaparkować samochód jak przyjedzie do znajomych czy w odwiedziny do rodziny.
Jak się ma samochód to musi być stać na płatny parking.
re rogp22:40, 28.11.2025
Bo w POlsce nadal obowiązuje stara komunistyczna zasada - niewinny musi udowodnić niewinność , złodziej i bandyta jest z tego obowiązku zwolniony ...
Noo18:16, 29.11.2025
Znajomym też ukradli Peugeota 5008 na jednostce E. Powinny być kamery!!!
Fan PO10:56, 30.11.2025
Jak się ma samochód - to trzeba parkować na parkingu strzeżonym, bo nikt nie będzie pilnował komuś samochodu, szczególnie nocą.
Tomo4416:12, 07.12.2025
Żeby zaprzyjaźnioną firmą kolegi wygrała przetarg a on wspomógł kampanię prezydenta.W czasach gdy auta stają się coraz większe zmniejszać szerokość drogi żeby dokleić ścieżkę rowerową jest co najmniej nie rozsądna,bo teraz dwa autobusy raczej nie mają szans na minięcie się zgodnie z przepisami
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz