Mimo że od nocnej awarii minęło już kilka godzin, jej skutki nadal nie zostały całkowicie usunięte. Jak wynika z informacji przekazanej naszej redakcji przez ANWIL, w południe w zakładzie wciąż trwają działania mające na celu przywrócenie pełnej funkcjonalności instalacji.
Do ANWILU zwróciliśmy się z pytaniem, czy awaria została już usunięta.
W odpowiedzi spółka poinformowała, że prace nadal trwają.
- W związku z zakłóceniami w dostawach energii elektrycznej w godzinach nocnych na terenie Zakładu Produkcyjnego ANWIL S.A. w dniu 22.06.2026, spowodowanymi awarią sieci zasilającej zewnętrznej, informujemy, że obecnie w ANWIL S.A. trwają działania związane z usuwaniem skutków zdarzenia oraz przywracaniem pełnej funkcjonalności instalacji
- przekazał Dział Komunikacji i Public Relations ANWIL.
Z przekazanych informacji wynika, że przyczyną problemów była awaria zewnętrznej sieci zasilającej, a nie samej infrastruktury zakładu.
Mimo to skutki zdarzenia okazały się na tyle poważne, że jeszcze w południe prowadzone były działania mające na celu przywrócenie normalnej pracy instalacji.
Na razie spółka nie podała, kiedy proces usuwania skutków awarii zakończy się całkowicie ani czy nocne zdarzenie wpłynęło na bieżącą produkcję. Jeśli pojawią się kolejne informacje, będziemy na bieżąco informować o rozwoju sytuacji.
Stahu12:34, 22.06.2026
Tak jak pisałem.Odkąd KOmuniści wrócili do władzy nasz piękny kraj idzie na DNO .
Jahu12:41, 22.06.2026
A ty tak za komuny, jak i teraz pod@@@rdalasz za ruskie monety. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia… u Ciebie się od dawna nie zmienia. 🥸
Hej stahu13:07, 22.06.2026
*%#)!& co ty pier.... przecież PiS nie rządzi więc nie ma mowy o komunistach.
Pozostałe komentarze
Kmieć12:58, 22.06.2026
Pani Grażyno zakład pracuje na prąd więc można się domyśleć że zatrzymanie urządzeń bez opróżniania instalacji skutkuje bardzo poważną awarią
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz