Zamknij
REKLAMA

Rewolucja na stacjach paliw! Czym zastąpią tradycyjne paragony?

17:00, 27.08.2019 | D.W.
Skomentuj
eParagon to cyfrowy odpowiednik paragonu fiskalnego, powiązany z kontem bankowym klienta oraz debetową kartą płatniczą użytą do przeprowadzenia transakcji. Fot. Daniel Wiśniewski

Pilotażowy program eParagonu został rozszerzony na wszystkie stacje własne PKN Orlen. Oznacza to, że klienci mogą korzystać z cyfrowego odpowiednika powiązanego z kontem bankowym klienta oraz debetową kartą płatniczą użytą do przeprowadzenia transakcji.

W pilotażowym programie mogą brać udział jedynie klienci bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Pierwszy etap pilotażu pozwalał na skorzystanie z usługi eParagon na 60 stacjach paliw Orlenu. W związku z dużym zainteresowaniem i pozytywnymi reakcjami pierwszych użytkowników, podjęto decyzję o rozpoczęciu kolejnego etapu, który obejmie wszystkie stacje własne polskiego koncernu. Z eParagonu będzie można korzystać na około 1300 stacjach.

- Projekt jest realizowany we współpracy z Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService - agentem rozliczeniowym obsługującym transakcje z użyciem karty płatniczej w terminalach należących do PKN ORLEN oraz KIR, pełniącym rolę partnera technologicznego. Dzięki temu klienci w całej Polsce będą mogli testować nową usługę do 14 lutego 2020 r. Duże zainteresowanie klientów i informacje uzyskane w pierwszym etapie pilotażu usługi eParagon pozwolą na przyspieszenie prac nad wypracowaniem docelowego modelu rozwiązania. Prowadzone są także rozmowy z kolejnymi partnerami biznesowymi, którzy chcą się przyłączyć do procesu upowszechniania elektronicznego paragonu - informują przedstawiciele PKN Orlen.

eParagon to cyfrowy odpowiednik paragonu fiskalnego, powiązany z kontem bankowym klienta oraz debetową kartą płatniczą użytą do przeprowadzenia transakcji. Aby skorzystać z usługi wystarczy zalogować się do konta bankowego i ją uruchomić. Paragony dotyczące płatności na stacjach PKN Orlen uczestniczących w programie, są rejestrowane i udostępniane użytkownikom w ramach ich konta bankowego. Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService, jako agent rozliczeniowy, obsługuje transakcje wykonane kartami płatniczymi w terminalach należących do PKN ORLEN oraz zapewnia transfer eParagonów PKN ORLEN do KIR.

Orlen informuje jednak, że na obecnym etapie, eParagon nie zastępuje paragonu fiskalnego, jednak dalszy rozwój usługi zakłada zrównanie elektronicznego paragonu z jego papierowym odpowiednikiem. Po wprowadzeniu eParagonu do powszechnego użycia, korzystanie z tego rozwiązania ułatwi zarządzanie historią zakupów, zapewni łatwość gromadzenia i wyszukiwania potwierdzeń transakcji, a w razie potrzeby - dostęp do nich w postaci pliku pdf lub wydruku, oraz zredukuje problemy związane z trwałością druku termicznego czy ryzykiem zgubienia tradycyjnego potwierdzenia zakupu.

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

CPNCPN

4 0

Żadna to rewolucja...i tak trzeba wejść na stację żeby usłyszeć "może hotdoga, może kawę, a może płyn do spryskiwaczy"
Dla klienta żadne to udogodnienie, co najwyżej dla instytucji typu skarbówka. Proszę o wskazanie prawdziwych zalet eparagonu, bo wyburzały druk termiczny na paragonie jakoś do mnie nie przemawia. 07:46, 29.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone