Zamknij
REKLAMA

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej inwestuje w ekologiczne ciepło!

10:07, 29.06.2020 | Artykuł sponsorowany
Fot. MPEC Włocławek

Na placu budowy w ciepłowni MPEC Włocławek trwają intensywne prace, dzięki którym mieszkańcy Włocławka niebawem będą oddychać lepszym powietrzem.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej inwestuje w specjalistyczne instalacje, które ograniczą emisję trujących związków do środowiska. Spółka wyda na to łącznie ponad 56 milionów złotych.

Na jakim etapie jest zaawansowanie robót? Kontynuowane są prace drogowe oraz prace związane z rozbiórką kanałów spalin E-1 i E-2 z kotłów K1 do K4 – tym razem na odcinku pomiędzy budynkiem ciepłowni a kominem. Zabetonowano też ostatnie fundamenty pod konstrukcje wsporcze kanałów spalin: F-05, F-06 oraz cokoły stóp F-02, F-02.1 i F-04.

W MPEC za 15 milionów zostanie wybudowana instalacja odazotowania spalin. Spółka spełni dzięki temu wymogi unijne, a mieszkańcy będą oddychać lepszym powietrzem. To już druga umowa podpisana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z tym związana. Wcześniejsza dotyczyła zaprojektowania i wybudowania nowej instalacji odsiarczania i odpylania spalin wraz z modernizacją kanałów spalin dla czterech kotłów węglowych. Była warta ponad 41 mln. Dotąd, ciepłownia MPEC nie spełniała wytycznych Komisji Europejskiej dotyczących emisji spalin. Dzięki podpisanej umowie ma się to zmienić.

Wykonawcą inwestycji wyłonionym w przetargu jest firma ENERGIKA, działająca na rynku od 1985 roku. To jeden z liderów w modernizacji gospodarki energetycznej i ochrony środowiska. We Włocławku dostosuje ona źródła ciepła MPEC do standardów emisyjnych wykraczających poza wymagania unijnej Dyrektywy IED.

Inwestycja realizowana jest przy udziale pieniędzy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach umowy o dofinansowanie w formie pożyczki.

W marcu 2019 roku Andrzej Walczak, prezes zarządu MPEC Włocławek, podpisał z przedstawicielami firmy InstalFilter Przemysłowe Systemy Ochrony Powietrza umowę na zaprojektowanie i wybudowanie nowej instalacji odsiarczania i odpylania spalin wraz z modernizacją kanałów spalin dla czterech kotłów węglowych. Wartość umowy brutto to blisko 42 mln zł.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop