Zamknij
REKLAMA

Jest kasa na ratowanie firm! Wystartowały marszałkowskie granty

10:30, 01.12.2020 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Wystartowały marszałkowskie granty dedykowane branży gastronomicznej i fitness na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy. Od dziś można składać wnioski.

Nabór wniosków został oficjalnie ogłoszony 30 listopada. Wnioski, w formie elektronicznej, maksymalnie uproszczone, można składać od dziś (1 grudnia)  do 7 grudnia.

O tym, kto dostanie wsparcie decydować ma lista rankingowa. Głównym kryterium premiującym jest spadek obrotów wyższy niż 50 proc. oraz nieobjęcie przedsiębiorstwa wsparciem rządowym w ramach tarczy 6.0. 

Na jakie środki można liczyć z marszałkowskiego funduszu? 

Są to granty obrotowe na utrzymanie miejsc pracy. W tym przypadku dofinansowanie etatów wyniesie 3 tysiące złotych miesięcznie na pracownika. Firma, która w związku z obostrzeniami musiała zamknąć lokal może otrzymać od 6 do 12 tysięcy złotych, w zależności od obrotów, na utrzymanie lub przywrócenie jednego lub dwóch stanowisk w pracy.

 Drugie proponowane narzędzie, które uruchomiliśmy już wcześniej z myślą o wszystkich małych firmach, to pożyczki płynnościowe. Z analiz zespołu pod kierownictwem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, który pracuje nad rozwiązaniami ratunkowymi dla gastronomii i branży fitness, wynika jednak, że większość tego typu przedsiębiorstw nie może z nich skorzystać. Dlatego wprowadzamy dla nich pożyczki, których zabezpieczeniem jest jedynie weksel in blanco 

- informuje rzecznik urzędu Beata Krzemińska. 

 Na potrzeby obsługi grantów dla przedsiębiorców uruchomiony został dedykowany adres e-mailowy ([email protected]) oraz podstrona www.kujawsko-pomorskie.pl ze szczegółowymi informacjami, a także niezbędną dokumentacją. 

Środki, w przypadku przyznania dofinansowania, zostaną wypłacone w jednej transzy i trafią do przedsiębiorców jeszcze w tym miesiącu. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

AntybushAntybush

0 0

Już my widzieliśmy wasze granty ostatnim razem. Załatwiane po znajomości. 23:37, 02.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Grzechu.Grzechu.

0 0

Złożyłem wniosek w poprzedniej edycji.
Przez dwie godziny nie mogłem się zalogować a nastepnie po złożeniu otrzymałem numer 22 tysiące.
Pieniedzy było dla 2 tys firm.
Farsa jak cały ten kraj.
12:02, 06.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz