Zamknij
REKLAMA

Płacisz za posiłek i zostawiasz go dla potrzebujących. Tak robią w tym miejscu

16:01, 02.12.2020 | .
Skomentuj Włocławscy restauratorzy nie zapominają jednak o innych potrzebujących i wychodzą do nich z propozycją wsparcia. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Włocławska gastronomia pomaga tym, którzy potrzebują wsparcia. Laureat konkursu na Markowy Lokal Śródmieścia zaproponował ostatnio nową akcję świąteczną. Potrzebujący mogą otrzymać darmowe posiłki.

W listopadzie rząd zdecydował, że z powodu pandemii koronawirusa konieczne będzie zamknięcie gastronomii. 

Różne instytucje starają się jednak pomóc restauratorom. Już kilka dni temu informowaliśmy o tym, marszałek województwa ogłosił zakres i zasady wsparcia samorządu województwa dla branży gastronomiczne. Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o granty na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy oraz pożyczki.

Pomóc zdecydował się też rząd. Postanowili oni, że branże, które najbardziej ucierpiały przez nowe obostrzenia, mogą liczyć na pomoc państwa, w ramach nowego, rządowego programu wsparcia. W ramach Tarczy Branżowej przedsiębiorcy będą zwolnieni ze składek ZUS.

Wdrożone mają być świadczenia postojowe. Poza tym, firmy mogą liczyć na pięć tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji.

Włocławscy restauratorzy nie zapominają jednak o innych potrzebujących i wychodzą do nich z propozycją wsparcia.

Akcję zapoczątkował Placek Wolności, laureat konkursu na Markowy Lokal Śródmieścia. O co konkretnie chodzi?

- Słuchajcie, ruszamy z nową świąteczna akcją. Kto lubi pomagać? Wraz z Fundacja Pod Świerkami zorganizowaliśmy akcję Paragon dla Potrzebujących. Prosta sprawa: wykupujesz posiłek, np. gorąca zupa, a paragon przypinasz do tablicy w Placku Wolności

- informują restauratorzy.

Następnie należy tylko w wiadomości prywatnej skierowanej do restauracji i Fundacji Pod Świerkami zgłosić osoby, które potrzebują ciepłego posiłku. Placek Wolności dostarczy jedzenie we wskazane miejsce.

Fundacja Pod Świerkami na co dzień zajmuje się pomocą osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Zbierają m.in. ubrania, pos?ciel, produkty spożywcze z długim terminem ważności, środki czystości i jedzenie dla zwierząt. Później rozdziela to na paczki i dostarcza potrzebującym.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

TyśącTyśąc

0 0

A ilu potrzebujących dostało taki z góry opłacony posiłek?
13:17, 03.12.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Crazy mikeCrazy mike

0 0

Tyśąc Hahahah 19:56, 05.12.2020


00101010010101

0 0

PORAŻKA MASONKA GESLER GDZIE ONA BEDZIE TERAZ ROBIĆ KARIERĘ , LOOKALE GASTRONOMICZNE MUSZĄ SIE POGODZIĆ ŻE ZNIKNĄ , POTĘŻNE KORPORACJE SZYKUJA DLA NAS JEDZENIE Z PROBÓWKI WIECEJ SOBIE WYSZUKAJ W GOOGLACH MUSICIE ZROZUMIEĆ ŻE GASTRONOMIA TEŻ ZNIKA Z DAWNEGO ŚWIATA UE SZYKUJE NA PAUŚNE JEDZENIE :))) SMACZNEGO ^^ 22:15, 04.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz