Zamknij
REKLAMA

Ta aplikacja ułatwi starania o rządową kasę. Na razie chodzi o 300 plus i 500 plus

14.00, 20.11.2022 inf. pras./oprac. N.S.
Skomentuj Fot. materiały promocyjne ZUS
REKLAMA

ZUS uruchomił swoją pierwszą aplikację mobilną - mZUS. Za jej pośrednictwem można złożyć wniosek np. o świadczenie wychowawcze 500 plus czy 300 plus z programu „Dobry Start”.

- Liczymy, że dzięki aplikacji uda się jeszcze skrócić czas wnioskowania o świadczenia rodzinne wypłacane przez ZUS. Naszym celem jest ułatwienie rodzicom, w każdy możliwy sposób, staranie się o należne im środki

– mówi Krystyna Michałek, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną ma być przede wszystkim wygodne.

To przede wszystkim ogromna wygoda dla rodziców, którzy sami decydują, kiedy to zrobić: rano, w południe czy wieczorem. Dzięki elektronizacji można starać się o środki także w weekendy, kiedy tradycyjne odwiedzanie urzędów jest niemożliwe

– podkreśla Michałek.

Na początek aplikacja mZUS ma umożliwiać złożenie wniosków o świadczenia 300 plus z programu „Dobry Start” i  wychowawcze 500 plus.

- Wnioski są przygotowane w formie intuicyjnych kreatorów. Jeśli składaliśmy wcześniej wniosek o świadczenie 300 plus lub 500 plus i ZUS przyznał nam świadczenie, to możemy na jego podstawie utworzyć nowy wniosek. Wówczas do kreatora pobiorą się wszystkie dane z poprzedniego wniosku. Jeśli coś się zmieniło, można to poprawić

– tłumaczy rzeczniczka kujawsko-pomorskiego ZUS.

Co daje aplikacja mZUS?

W aplikacji mZUS można sprawdzić status wysłanych wniosków, które trafiły do ZUS różnymi kanałami np. przez bankowość elektroniczną, czy portal [email protected] Znajdują się tam również informacje o wypłacie świadczeń oraz wiadomości, które pojawiły się na profilu na PUE ZUS.

Przez aplikację można także nawiązać telefoniczny kontakt z COT ZUS. Aplikacja prowadzi też do strony z rezerwacją e-wizyty w ZUS.

W dalszej perspektywie aplikacja ma zostać rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin tj. wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy i dofinansowanie do żłobków.

Jak pobrać i aktywować aplikację mZUS?

Aplikacja mZUS przeznaczona jest na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android i iOS. Można ją pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store.

Aby aktywować aplikację, klient musi połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Oznacza to, że bez posiadania profilu PUE korzystanie z aplikacji nie będzie możliwe.

 
(inf. pras./oprac. N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

andaanda

0 0

,Szukam mężczyzny do częstych namiętnych spotkań. Mam 22 lata i jestem zgrabną blondynką o niebieskich oczach
.
Moje ostre nagie fotki, filmy i kontakt na stronie:
.
www.bzykanke.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Znajdź mnie po niku Dziuniax69 napisz do mnie lub zadzwoń

Odpisuje każdemu w 5 minut, czekam na kontakt
Buziaki :*:*:*:* 15:25, 20.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MooniMooni

4 0

Nie ! Nie ! Nie ! Dla rozdawnictwa 19:23, 20.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%