Zamknij
REKLAMA

Są wyniki BO Lubrańca. Ponad 90 proc. głosujących wybrało tę inwestycję!

07.00, 30.11.2022 G.S. Aktualizacja: 08.33, 30.11.2022
Skomentuj Zawodnicy Husarii na XXIII Turnieju im. Krzysztofa Becka w Bydgoszczy. Fot. Husaria.
REKLAMA

Sala treningowa Klubu Sportów Siłowych Husaria Lubraniec zostanie wyremontowana, zdecydowali mieszkańcy miasta. Tymczasem zawodnicy Klubu otrzymali powołania do kadr narodowych. 

Są wyniki Budżetu Obywatelskiego Lubrańca. Większość mieszkańców głosowała za remontem sali treningowej Klubu Sportów Siłowych Husaria Lubraniec. Inwestycja otrzymała 650 głosów. Na miejskie witacze oddano tylko 45 głosów. 

Przypomnijmy, jak władze i zawodnicy Husarii prosili o oddanie głosu: 

- Obecny stan sali treningowej jest tragiczny. Praktycznie mamy do dyspozycji dwa dobre pomosty i dwa zarywajace się. Na ścianach pojawia się wilgoć z powodu braku izolacji fundamentów. W ramach remontu zależy zrobić całkowicie nowe betonowe podłoże, izolację fundamentów, zadaszenie nad wejściem do sali. Po remoncie wykorzystując powierzchnię sali można będzie ułożyć 8 pomostów.

Zawodnicy Husarii od 9 lat systematycznie uczestniczą w mistrzostwach Polski zdobywając medale i bijąc rekordy kraju.

- Z każdym rokiem przybywa chętnych do podjęcia treningów podnoszenia ciężarów. Obecnie mamy grupy wiekowe do lat 12,15,17,20,23. Jest to zaprzeczenie, że dzieci i młodzież nie chcą uprawiać sportu - zwraca uwagę KSS Husaria Lubraniec. 

Powołania zawodników Husarii na zgrupowania kadr narodowych

Ostatnio Husaria poinformowała, że jej zawodnicy w grudniu udadzą się na zgrupowania kadr narodowych. Są to: Damian Matuszewski (reprezentacja do lat 20) oraz Kamil Andrzejewski i Oskar Leśniewski (reprezentacja do lat 15)

- Cieszy szczególnie powołanie dla Oskara. Oskar pokazał, że ciężko pracując można osiągać cel. Gratulacje dla trenerki Malgorzaty. To pierwszy wychowanek trenerki, który otrzymał powołanie - informuje KSS Husaria. - Kamil natomiast powinien powalczyć o wyjazd na mistrzostwa Europy do lat 15, które odbędą się w Azerbejdżanie. Trenerem kadry do lat 15 jest Marcin Lampe Dla Damiana to kolejny etap rozwoju sportowego. Kończąc starty w kategorii do lat 17, będzie mógł wspólnie trenować z najlepszymi 20 latkami pod okiem Marcina Dołęgi.

(G.S.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

O właśnie O właśnie

0 0

I tam rezydent powinien recytować Mirona Białoszewskiego 14:39, 30.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KTZKTZ

1 0

Woow. 18:24, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%