We Włocławskich salonach Reserved, Mohito i innych marek należących do LPP można zostawiać stare ubrania. Część tarfi do osób bezdomnych, a reszta zostanie wykorzystania do produkcji nowej odzieży.
Spółka LPP prowadzi zbiórkę odzieży w wybranych salonach w Polsce już od połowy 2018 r. Pierwotnie kontenery na stare ubrania stały w 20 wybranych sklepach Reserved. W kolejnych latach akcję stopniowo rozszerzano na pozostałe marki i kolejne miasta.
W ciągu ponad 4 lat trwania akcji LPP zebrało przeszło 12 ton ubrań, które za pośrednictwem Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta trafiły do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej
- informuje LPP.
Odzieżowy gigant poinformował właśnie, że inicjatywa została rozszerzona na wszystkie salony marek LPP w całej Polsce.
- Ubrania z dowolną metką można obecnie oddać w każdym z blisko tysiąca sklepów Reserved, Mohito, Cropp, House i Sinsay w kraju. Odzież w dobrym stanie jest przekazywana osobom w kryzysie bezdomności. Pozostałe ubrania, zgodnie z ideą mody cyrkularnej, trafią do przetworzenia stając się w przyszłości surowcem do produkcji przędzy zgodnie z ideą textile-to-textile
- wyjaśnia LPP.
Używaną odzież można zostawiać również we włocławskich salonach Reserved, Cropp, House, Mohito oraz Sinsay. Wszystkie są zlokalizowane w Centrum Handlowym Wzorcownia.
W salonach pojawiły się specjalnie oznaczone pojemniki, do których można wrzucać ubrania. Odzież można przekazywać również bezpośrednio do sprzedawców.
- Ważne, by rzeczy były w dobrym stanie, pozwalającym na ich ponowne użycie
- podkreśla LPP.
Jednak nawet jeśli część ubrań okaże się nieodpowiednia do przekazania potrzebującym, firma będzie je wykorzystywać. Sortowane i dzielone na wykonane z bawełny oraz poliestru ubrania, mają być w przyszłości przekazywane do ponownego przetworzenia.
LPP od jakiegoś czasu współpracuje ze start-upem Use Waste, który zajmuje się opracowaniem technologii produkcji przędzy z odpadów tekstylnych.
koko szanel15:18, 18.01.2023
Niech placa a nie za darmo i jeszcze beda na tym zarabiac na przetworstwie
***16:55, 18.01.2023
Bardzo dobra akcja. A tak przy okazji: czy w mieście działa program "Złota rączka dla seniora"?
Tak 20:39, 18.01.2023
działa od dwóch kadencji w ramach programu senioralnego , który obiecał włocławskim seniorom niejaki 8000+ i do dziś seniorzy nie moga się dowiedzieć kiedy zostanie zrealizowany .
Ja117:45, 18.01.2023
Poakom stara odziez,chociaz w dobrym stanie ale ofiarom wojny,uchodzcom tylko nowe,z metkami
A to ja08:07, 19.01.2023
Rz.y.g.a.ć się chce na takie durne komentarze.
Nawet jeśli to jest prawda, to zamień się z nimi. Zamień dom, rodzinę na nowe ciuchy z metkami.
Kat09:44, 19.01.2023
tak się robi kasę. Przynieś ubrania, tylko w dobrym stanie i oddaj za darmo. A my Ci sprzedamy niskiej jakości szmaty, które rozlecą się po pierwszym praniu, za kupę kasy.
ależ 08:50, 20.01.2023
Jak tak możesz nazywać odzież z chińskiego bazaru niedaleko Warszawy sprzedawaną np we wzorcowni ?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
6 2
Ach, typowo polski komentarz. Nie przyszło do głowy, że ubrania wywalone na śmietnik leżą potem na wysypisku i nie ma szans na ich rozkład bo zawierają tworzywa sztuczne?
Jeśli jest jakakolwiek szansa na ich ponowne wykorzystanie, to trzeba z niej korzystać.
2 1
Do klopsa a nie możesz ich zjeść 🤔🤔i glopot z głowy
To idź np za darmo sobie rezonans zrobić👂👂🤣🤣🤣jeśli mam iść i coś komuś oddać za fri bo mi wielka firma llp na tym zbije kasę to wolę wyrzucić na śmietnik 🤣🤣🤣