Projekty domów z dachem bezokapowym są chętnie wybierane przez Inwestorów, którzy cenią nowoczesne trendy w architekturze. Bryła domu zwieńczona takich rodzajem dachu zyskuje interesujący, minimalistyczny wygląd w stylu stodoły, a jej walory dekoracyjne podkreśla odpowiednia kompozycja wykończenia. Dach dwuspadowy i uproszczona forma budynku korzystnie wpływają także na koszty budowy, standard energetyczny domu i przyszłe wydatki eksploatacyjne. Przekonaj się, jak wspaniale może prezentować się Twój dom z dachem bezokapowym i ciesz się nowoczesną architekturą!
Bezokapowiec to idealny wybór dla Inwestorów podążających za trendami, którym wraz z oryginalnością projektu zależy na wspieraniu energooszczędności budynku. Projekty domów z dachem bezokapowym, za sprawą wyjątkowego designu, zyskują z roku na rok coraz liczniejsze grono zwolenników. Tego rodzaju dach jest elementem, który w wyrazisty sposób podkreśla charakter inwestycji. Dach bezokapowy nie posiada wystającej poza obrys budynku części i kończy się tam, gdzie kończą się ściany zewnętrzne domu. Rozwiązanie cenią sobie osoby, których marzeniem jest budowa nowoczesnego i minimalistycznego domu. Dzięki nieskomplikowanej konstrukcji możliwa jest sprawna realizacja, dach dwuspadowy nie wymaga czasochłonnych obróbek i stosowania dużej ilości kosztownych elementów wykończeniowych oraz nie powoduje dużych strat materiału pokryciowego.
„Dom w kosaćcach 2 (N)” to dom jednorodzinny parterowy. Jego prostotę, minimalizm i nowoczesny charakter podkreśla dwuspadowy dach bezokapowy z antracytową, płaską dachówką oraz staranna kompozycja elewacji. Bazuje ona na połączeniu białego tynku z grafitowymi detalami oraz grafitową stolarką. Projekt uzupełnia taras i pergola z ażurowymi, drewnianymi panelami, które wprowadzają zaciszny, intymny klimat podczas odpoczynku na świeżym powietrzu. We wnętrzu „Domu w kosaćcach 2 (N)” widać przejrzysty podział na strefę dzienną i strefę prywatną domowników. Część dzienna to otwarta przestrzeń z szerokim przesuwnym przeszkleniem, otwierającym dostęp do tarasu i ogrodu. Kominek w salonie dodaje klimatycznego ciepła, w jadalni zaprojektowano duży stół na rodzinne obiady oraz praktyczne komody do przechowywania zastawy stołowej. W kuchni z przyległą spiżarnią znajduje się wyspa z blatem roboczym oraz dodatkowym miejscem do spożywania posiłków. Strefa nocna domowników składa się z trzech sypialni, w tym dwóch z bezpośrednim wyjściem do ogrodu. Sypialnia rodziców posiada dodatkowo zaprojektowaną garderobę. Wspólna łazienka w strefie nocnej oferuje przestrzeń zarówno na wannę, jak i prysznic, a także dwie nablatowe umywalki. Pomieszczenie gospodarcze pełniące funkcję kotłowni można dodatkowo przeznaczyć na pralnię.
„Dom w krotonach 4” to dom z poddaszem użytkowym od Pracowni ARCHON+, który przyciąga uwagę odważnym i nowoczesnym projektem elewacji, podkreślającym styl inwestycji. Jasny tynk połączono z okładziną w ciemnym, grafitowym kolorze, oddzielając wizualnie kondygnacje budynku. Ciekawym akcentem jest zastosowanie stolarki okiennej w kolorze naturalnego drewna oraz ażurowa pergola w strefie ogrodowej. Bryłę wieńczy bezokapowy dach dwuspadowy, pokryty łączona na rąbek blachą. Wejście główne do domu zaprojektowano w funkcjonalnym podcieniu. W przestronnym wiatrołapie przewidziane zostały wygodne siedziska. Strefa dzienna domu to jasny salon z kominkiem, posiadający bezpośrednie wyjście na taras. W jadalni jest wystarczająco dużo miejsca na rodzinny stół, a kuchnię wydziela umownie zaprojektowana na środku, funkcjonalna wyspa. Optymalna ilość blatów roboczych zapewnia komfortową pracę. W projekcie wykorzystano miejsce pod schodami, prowadzącymi na strefy nocnej, lokując tam spiżarnię. Na parterze domu znajdują się również toaleta i kotłownia z możliwością aranżacji pralni. Na poddaszu użytkowym mieszczą się trzy ustawne sypialnie: dwie dla dzieci oraz pokój rodziców z garderobą i wspólna łazienka.
„Dom w papawerach” to projekt z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem. Doskonale sprawdzi się na wąskich działkach. Dom przyciąga uwagę wyjątkowym wyglądem – prostą, ale jednocześnie oryginalną formą bryły w stylu nowoczesnej stodoły. Charakter domu podkreśla dach dwuspadowy bez okapów oraz duże przeszklenia, zapewniające wspaniałe doświetlenie wnętrz i będące efektownym elementem aranżacji. Wejście główne do domu zaprojektowane zostało w podcieniu. Strefa dzienna jest szeroko otwarta na taras. Salon sprzyja rodzinnemu spędzaniu czasu przy blasku kominka. Jadalnia zlokalizowana przy oknie płynnie przechodzi w strefę kuchenną z praktycznym barkiem śniadaniowym i wystarczającą ilością blatów roboczych. Program funkcji parteru uzupełnia jasna łazienka oraz kotłownia z możliwością organizacji pralni. Strefa nocna na poddaszu to trzy komfortowe sypialnie: dwie dla dzieci oraz pokój rodziców, w którym zaprojektowano dwie garderoby, kącik do wypoczynku oraz duże, panoramiczne przeszklenie z widokiem na ogród. Wspólna łazienka dopełnia program poddasza.
Więcej projektów domów z dachem bezokapowym na www.archon.pl.