Zamknij

5 urządzeń do medycyny estetycznej, które warto mieć w gabinecie w 2025 roku

art. sponsorowany + 11:08, 06.02.2025 Aktualizacja: 11:08, 06.02.2025

Branża medycyny estetycznej i kosmetologii nieustannie się rozwija, ale pewne technologie zostają z nami na dłużej, są doskonalone lub po prostu przypominany sobie o ich fantastycznym działaniu po latach. Dzieje się tak dlatego, że pojawiają się nowe badania potwierdzające ich wysoką skuteczność, klientki oczekują coraz lepszych i szybszych rezultatów, a przede wszystkim specjaliści są bardziej wykwalifikowani i lepiej rozumieją zachodzące w organizmie zmiany.

Top 5 urządzeń, które w 2025 roku zdominują rynek medycyny estetycznej

Zdecydowany numer jeden to RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA. Podczas zabiegu, specjalna głowica wyposażona w kartridż z określoną ilością mikroigieł emituje fale radiowe, które deponowane są wprost do skóry właściwej. Energia fal przekształca się w ciepło, które powoduje przyspieszenie produkcji kolagenu i elastyny.

Na drugim miejscu plasuje się ELEKTROPORACJA MIKROIGŁOWA (EPN).  Jest to fenomenalne połączenie znanych nam już mikronakłuć, które pobudzają procesy regeneracyjne skóry z również znaną nam elektroporacją, która z kolei zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, umożliwiając głębszą penetrację składników aktywnych zawartych w ampułkach.

Renesans przechodzą LASERY FRAKCYJNE. Trudno będzie wybrać jeden, więc na trzecim miejscu ex aequo postawimy laser tulowy i erbowo-szklany.

Laser tulowy to laser emitujący wiązkę światła o długości 1927nm. Wiązka ta jest dobrze absorbowana przez obecną w tkankach wodę, która jest głównym chromoforem wykorzystywanym podczas zabiegów. Laser tulowy działa w trybie nieablacyjnym, ablacyjnym i subablacyjnym i jest niekwestionowanym liderem w niechirurgicznym liftingu skóry w ostatnim czasie. Jego szerokie zastosowanie pozwala na pracę z różnymi problemami, co powoduje szybszą amortyzację sprzętu.

Info: Szukasz urządzeń medycyny estetycznej do swojego gabinetu? Sprawdź stronę https://estetik.pl/pl/c/Urzadzenia/139

Laser erbowo- szklany o długości wiązki 1540 nm, jest laserem nieablacyjnym wykorzystywanym w niechirurgicznym liftingu skóry, odmłodzeniu, a także poprawie i wyrównaniu kolorytu. Chromoforem, podobnie jak w laserze tulowym, jest obecna w tkankach woda.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera er:glass są wyjątkowo delikatne dla skóry i bezpieczne, ale nie zmniejsza to absolutnie skuteczności działania lasera.

Terapie światłem LED znów zyskują popularność, a wszystko za sprawą badań, które potwierdzają wysoką skuteczność technologii. Oczywiście lampy LED najczęściej stanowią wsparcie w terapiach, ale dzięki nim jesteśmy w stanie osiągnąć rezultaty zdecydowanie szybciej, a tego oczekuje od nas klient.

Szerokie zastosowanie lamp LED powoduje, że stają się one niezbędnikiem każdego gabinetu. Oczywiście warto wybierać te medyczne, które posiadają badania potwierdzające ich bezpieczeństwo i skuteczność, zwłaszcza gdy wykonujemy terapie fotodynamiczne.

Jeśli ciekawi Was co nowego przyniesie rok 2025 w terapiach obserwujcie naszego bloga!

Autor:

Edyta Babula-Frątczak

Właściciel Warszawskiej Szkoły Medycyny Estetycznej i Kosmetologii, kosmetolog, zabiegowiec z wieloletnim doświadczeniem, specjalista kosmetologii regeneracyjnej i estetycznej

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%