Angelika Szymańska obroniła tytuł wywalczony w 2018 roku. Włocławianka znów Mistrzynią Polski!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 10:10, 11.05.2019 .
Skomentuj W drużynowej klasyfikacji medalowej MKS Olimpijczyk Włocławek, dzięki złotemu medalowi wywalczonego przez Szymańską, zajął ostatecznie IV miejsce. Fot. Nadesłane W drużynowej klasyfikacji medalowej MKS Olimpijczyk Włocławek, dzięki złotemu medalowi wywalczonego przez Szymańską, zajął ostatecznie IV miejsce. Fot. Nadesłane

Judoczka MKS Olimpijczyk Włocławek zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Młodzieży w Judo. Angelika Szymańska obroniła tym samym tytuł wywalczony w 2018 roku.

Mistrzostwa Polski Młodzieży w judo zorganizowano tym razem w Kątach Wrocławskich. W zawodach po raz kolejny wzięło udział kilkuset zawodników reprezentujących kilkadziesiąt klubów z całego kraju. Włocławianka startowała w wadze do 63 kilogramów.  W walce o końcowe zwycięstwo Angelika Szymańska rywalizowała z 6 innymi zawodniczkami. W finale pokonała Vanessę Machnicką reprezentującą Klub Sportowy Akademia Judo Poznań i tym samym obroniła tytuł wywalczony przed rokiem.

- Jest to 12 medal w karierze zawodniczki, w tym 6 złoty Mistrzostw Polski, zdobyty we wszystkich kategoriach wiekowych. Szymańska - aktualna Wicemistrzyni Europy juniorek, w tym roku sięgnęła po złoty medal w Pucharze Europy juniorek w Atenach i złoty w Międzynarodowym Turnieju Seniorek - International Belgian Adidas Judo Open w Herstal - poinformowali przedstawiciele MKS Olimpijczyk Włocławek.

W drużynowej klasyfikacji medalowej MKS Olimpijczyk Włocławek, dzięki złotemu medalowi wywalczonego przez Szymańską, zajął ostatecznie IV miejsce.

Zakończone Mistrzostwa Polski dla Szymańskiej są przetarciem przed Mistrzostwami Świata Juniorek, które w połowie października odbędą się w Maroku. Zdobyte tam punkty będą niezwykle istotne w kontekście udziału włocławianki w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Po dwóch startach w Pucharze Świata seniorek w Angelika wśród zawodniczek starających się o wyjazd na Olimpiadę. Stoczyła jak dotąd 8 walk, z czego 4 wygrała.

Wyjazdy na zawody Angeliki Szymańskiej są dofinansowane ze środków Gminy Miasta Włocławek.