Świetny Ivan Almeida, znakomity Chase Simon! Toruń zdemolowany we Włocławku!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 20:15, 12.06.2019 . Aktualizacja: 17:55, 13.06.2019
Skomentuj

Przed dzisiejszym meczem Anwil Włocławek stał przed ścianą. Przegrywał w serii finałowej 2:3 i tylko zwycięstwo pozwalało na dalszą walkę o Mistrzostwo Polski. Mobilizacja była jeszcze większa niż wszyscy się spodziewali. Anwil zdemolował Polski Cukier i wygrał 103:84.

Szósty mecz Anwilu Włocławek rozpoczął się zupełnie inaczej niż poprzednie spotkanie. Tym razem, od początku dominował Anwil Włocławek, a kanonadę strzelecką rozpoczął Lichodiej. W pierwszej kwarcie trafiał też Almeida i Simon. Dobra gra pozwoliła nawet na prowadzenie 9 punktami. Na chwilę przed zakończeniem pierwszej kwarty pierwsze punkty rzucił też Zyskowski i Anwil prowadził 26:16.

Druga odsłona meczu to zdecydowanie lepsza gra Polskiego Cukru, który od razu rzucił się do gardeł włocławian. Skutecznie akcje kończyli między innymi Mbodj, Cel oraz Umeh i to przede wszystkim dzięki nim Toruń zmniejszył straty do zaledwie 3 punktów. Gdy wydawało się, że goście odrobią je zupełnie, swoje umiejętności znów pokazali włocławianie. Dwie akcje Broussarda i celna "trójka" Michalaka pozwoliła znów wrócić na właściwe tory. Do szatni zespoły schodziły przy stanie 46:39.  Docenić należy przede wszystkim jednak dorobek punktowy Chase Simona, który w 20 minut rzucił 19 punktów.

Trzecia kwarta rozpoczęła się z 55-minutowym poślizgiem. We Włocławku doszło do poważnej awarii transformatorów, czego wynikiem było wyłączenie głównych jupiterów w Hali Mistrzów. Usterkę udało się jednak usunąć, a zawodnicy wrócili do gry.

Gra rozpoczęła się od celnego rzuty Kamila Łączyńskiego. Dla kapitana włocławian były to pierwsze punkty w tym meczu. Kolejne "oczka" trafiał też Almeida, który wykorzystywał słabszą dyspozycję Lowerego. Solidnie grał jednak cały czas Sulima, który na nieco ponad 5 minut przed końcem trzeciej odsłony trafił ważną "trójkę". Ta kwarta to był jednak czas Łączyńskiego, który co chwilę wchodził pod kosz i zdobywał cenne punkty. Zawodnik mylił się jednak na linii rzutów wolnych. Błędów nie popełniał z kolei Lowery, który trafił dwie "trójki" pod rząd. Na minutę przed końcem na 10 "oczek" znów wyszli Mistrzowie Polski. Po 30 minutach zaciętej rywalizacji było 75:65.

Początek ostatniej kwarty to solidna gra Chase Simona, który spokojnie trafiał rzuty wolne. Swoje "cegiełki" dołożył też Olek Czyż. Jego punkty sprawiły, że w pewnym momencie Anwil powiększył przewagę do 12 punktów. Na 3 minuty przed końcem swój udział w meczu zakończył Szymon Szewczyk. Polak nie zdobył co prawda punktu, ale miał 8 zbiórek i 4 asysty. Mecz ostatecznie wygrał Anwil 103:85. Najlepszym strzelcem zespołu został Chase Simon, który zdobył 31 punktów.

Mecz podsumował Kamil Łączyński, zdobywca 12 punktów.

- Od początku zagraliśmy ofensywnie. Szukaliśmy Chase Simona, który wiemy, że jest w dobrej dyspozycji. Trafialiśmy też z dystansu. "Trójki" są dziś ogromną mocą i to pozwala na zyskanie przewagi. Trzymaliśmy cały czas ich na 5-10 punktów i bardzo się cieszę, że byłem dziś w stanie pomóc drużynie. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu te punkty rozłożą się podobnie - powiedział Kamil Łączyński, kapitan Anwilu Włocławek.

Najważniejszy mecz w najbliższy piątek w Toruniu.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 103:85 (26:16, 20:23, 29:26, 28:20)

Anwil: Simon 31, Almeida 21 , Brousard 10 , Łączyński 12, Broussard, Michalak 12,  Lichodiej 7, Zyskowski 4, Czyż 4, Piątek 2, Szewczyk 0 ,

Polski Cukier:  Lowery 8 , Gruszecki 3 , Diduszko 10, Kulig 10 , Umeh 17, Cel 13 , Mbodj 4, Sulima 14 , Śnieg 6.