Włocławscy pływacy z kolejnymi medalami. Jak poszło im na zawodach organizowanych w Toruniu?

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 19:13, 31.10.2019 .
Skomentuj Fot. Nadesłane Fot. Nadesłane

W Toruniu odbyły się zawody pływackiej "Z Delfinem do Tokio". Wśród startujących zawodników znaleźli się reprezentanci Uczniowskiego Klubu Pływackiego Wodnik Włocławek i Włocławskiego Klubu Nurkowego Jacques, którzy z imprezy przywieźli wiele medali.

Do rywalizacji o tytuł najlepszych pływaków stanęło ponad 350 zawodników reprezentujących 25 klubów z całej Polski. O najwyższe cele rywalizowało także 12 zawodników UKP Wodnik Włocławek: Justyna Syska, Zuzanna Wałęsa, Amelia Śmiłowicz, Zofia Minta, Karol Król, Sergiusz Kulpa, Karol Jurczak, Jakub Nowakowski, Krzysztof Konieczny, Dawid Kaleta, Igor Król i Inga Gutral, którzy trenują na co dzień pod okiem Ewy Paćko.

- Zawodnicy naszego klubu powrócili z 8 medalami za konkurencje indywidualne. Justyna Syska zdobyła 2 srebrne medale: za 50 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem grzbietowym. Zofia Minta także zdobyła dwa medale: złoty za 50 metrów stylem klasycznym i srebrny za 50 metrów stylem dowolnym. Amelia Śmiłowicz z kolei zdobyła brązowy medal, za 50 metrów stylem motylkowym - informuje przedstawiciele zarządu UKP Wodnik Włocławek.

W Toruniu medale zdobyli też inni włocławianie. Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Konieczny (100 metrów stylem motylkowym) oraz Inga Gutral (za 100 metrów stylem klasycznym). Na podium zameldował się też Dawid Kaleta, który zajął drugie miejsce w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się też inny włocławscy zawodnicy. Karol Król zajął czwarte miejsce w konkurencjach 50 metrów stylem dowolnym i klasycznym. Na tej samej lokacie rywalizację zakończyła też Amelia Śmiłowicz startująca w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym. Większość zawodników poprawiła też swoje rekordy życiowe. Włocławianie zostali też wyróżnieni jeśli chodzi o najlepszych zawodników turnieju. Zofia Minta zajęła pierwsze miejsce, Justyna Syska drugie, a Karol Król trzecie miejsce w rywalizacji o tytuł najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika w swoich rocznikach.

Z Torunia z dziesięcioma medalami wrócili też pływacy Włocławskiego Klubu Nurkowego Jacques.

- Wśród medalistów znaleźli się Bartosz Grzywiński (2011) – I msc. 50 metrów stylem dowolnym oraz II msc. 50 metrów stylem grzbietowym, Jakub Grzywiński (2007) – I msc. 100 metrów stylem motylkowym oraz II msc. 400 metrów stylem dowolnym, Dominika Sobierajska (2006) – I msc. 100 metrów stylem klasycznym oraz II msc. 200 metrów stylem zmiennym i Pola Prokopiak Pola (2007) – II msc. 100 metrów stylem motylkowym oraz II msc. 200 metrów stylem zmiennym - informują przedstawiciele Włocławskiego Klubu Nurkowego Jacques.

Medale zdobyli także: Aleksandra Arkuszewska (2005) – II msc. 100 metrów stylem grzbietowym oraz Angelika Glonek (2005) – III msc. 200 metrów stylem zmiennym. Dodatkowo Bartosz Grzywiński okazał się najlepszym zawodnikiem 8-letnim, Jakub Grzywiński uplasował się na II miejscu wśród 12-latków, natomiast wśród dziewcząt 13-letnich Dominika Sobierajska zajęła III miejsce w klasyfikacji punktowej.