Zamknij
REKLAMA

Powiat daje pieniądze na sport. Zobacz, jak się o nie ubiegać

15:59, 23.02.2020 | .
REKLAMA
Skomentuj
W 2019 roku pieniądze z powiatu trafiły między innymi do Klubu Sportów Siłowych Husaria z Lubrańca i Akademii Mieszanych Sztuk Walki z Nakonowa. Tu podczas odbioru wyróżnień za wyniki sportowe. Zdjęcia ilustracyjne. Fot. Daniel Wiśniewski

Zarząd powiatu włocławskiego chce rozdysponować środku na upowszechnianie sportu.  Do rozdania jest o 50 tysięcy złotych więcej niż rok temu - łącznie ćwierć miliona złotych.

W otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych jest do wydania 200 tysięcy złotych na programy szkolenia sportowe w piłce noznej. To o 30 tysięcy więcej niż w 2019 roku. Wsparcie ma być przeznaczone na szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach rywalizacji w rozgrywkach ligowych. Dzięki temu liczba osób biorących udział w zajęciach ma się zwiększać. 

- Kluby mogą z dotacji finansować między innymi zakupy sprzętu sportowego, transport na zawody, ubezpieczenie zawodników, zapewnienie posiłków i napojów. Z dofinansowania można też opłacać delegacje zbiorowe, ekwiwalenty sędziowskie, opłaty licencyjne i startowe, ubezpieczenie zawodników i obsługę medyczną - informuje w opublikowanym piśmie starostwo powiatowe we Włocławku.

Powiat chce wesprzeć także innych sportowców, dla których zabezpieczył w tym roku 50 tysięcy złotych (w 2019 roku kwota ta nie przekroczyła 30 tys. zł). Pieniądze mają pozwolić na zapewnienie możliwie jak najlepszych warunków do podnoszenia poziomu sportowego, zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Przy okazji mają też wypromować powiat podczas organizowanych imprez.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest jednak złożenie oferty na specjalnie przygotowanym formularzu, a wnioski można dostarczać do 10 marca włącznie, do siedziby starostwa powiatowego we Włocławku.

Do oferty należy dołączyć kopię aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, pełnomocnictwo do składania oświadczeń woli (w przypadku, gdy umowę będą podpisywały osoby inne niż uprawnione do reprezentacji), aktualny statut organizacji oraz opis działalności organizacji zawierający m.in. liczbę zawodników w klubie, liczbę zawodników zgłoszonych do regularnych rozgrywek sportowych organizowanych przez związki sportowe, rodzaj i szczebel rozgrywek, uczestnictwo w zawodach sportowych i osiągnięcia. Wszystkie informacje niezbędne do złożenia wniosków można znaleźć TUTAJ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Julkaaa93Julkaaa93

5 6

Dajcie spokój . Dzieciaki zamiast żyć spokojnie to są katowani . Bez sensu ! Spocone , potem zachorują ciekawe kto za leki ich zapłaci ?
Mój bąbel nie będzie musiał tak tracić czasu bezsensu 16:07, 23.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ewweweewwewe

9 4

pewnie lepiej niech wyrośnie na spaslaka 17:20, 23.02.2020


HgfHgf

3 2

Rozdawanie to idzie im całkiem dobrze. Ciekawe ile w tym roku narobia długów 06:13, 24.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone