Anwil w Warszawie bez rewanżu. 9-punktowa porażka

19:30, 20.04.2024 G.S. Aktualizacja: 19:42, 20.04.2024
Skomentuj

W 29. kolejce ORLEN Basket Ligi Rottweilery zmierzyły się na wyjeździe z Legią Warszawa. Niestety 9-punktowa porażka.

Rottweilery pojechały do Warszawy, aby zrewanżować się Legionistom, którzy w świątecznym meczu pokonali Anwil w Hali Mistrzów 76:74. To się niestety nie udało.

Dziś pierwszą kwartę  Anwil zakończył trzypunktową przewagą, choć był czas, że prowadził nawet 8 punktami.

Druga kwarta rozpoczęła się od jednopunktowej przewagi Legii, ale nie trzeba było długo czekać, aby Anwil odskoczył rywalowi  znów na osiem punktów.

Koniec drugiej kwarty to już  jednak ośmiopunktowe prowadzenie Legii, która pokazała się jako zespół znakomicie dysponowany w rzutach za trzy punkty. Do drugiej kwarty warszawiacy rzucili ich osiem na 18 prób.

Ostatecznie pierwsza połowa spotkania zakończyła się wygraną Legii 48:40.

W 3. kwarcie Legia długo rozjeżdżała Anwil. Nasi zawodnicy byli bezradni i nie potrafili przeciwstawić się warszawiakom.

Kiedy jednak rywale notowali aż 16 punktową przewagę, Anwil zaczął odrabiać gigantyczną stratę - po "trójce" rzucili Sanders i Kyzlink. Do tego dwa udane rzuty wolne Petraska i znów "trójki" Kyzlinka i Sandersa. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 76:69 dla Legii.

Początek czwartej kwarty to znów straty Anwilu i 9-punktowa przewaga warszawiaków.

Anwil długo walczył o przełamanie bariery 5 punktów przewagi. Udało sie, ale za chwilę rywale znów odskoczyli na siedem, a dwie minuty przed końcem spotkania na 9 punktów.

Mecz zakończył się 9-punktową porażką Anwilu.

On rzucił najwięcej dla Anwilu

Najlepszym strzelcem Anwilu w dzisiejszym meczu był Łukasz Petrasek, który uzyskał dla swojego zespołu 29 punktów.

Ostatni mecz rundy zasadniczej

Przed Anwilem ostatnie spotkanie rundy zasadniczej. Mecz z  Arrivą Polskim Cukrem Toruń zostanie rozegrany za tydzień, w sobotę, 27 kwietnia w Hali Mistrzów. Początek spotkania o godz. 17:30.

Jeśli tego meczu Anwil nie wygra, spadnie z pierwszego miejsca rundy zasadniczej.