Marsz i wielkie emocje we Włocławku. Derby województwa są dla NAS!

Kamil KazimierczykKamil Kazimierczyk 19:01, 27.04.2024 K.K Aktualizacja: 19:38, 27.04.2024
Skomentuj Fot. K.K Fot. K.K

Zbiórka pod dawnym Tesco, przemarsz pod Halę Mistrzów i wielkie emocje. Tak w skrócie można opisać sobotę w wykonaniu kibiców Anwilu Włocławek. Jak Rottweilerom poszło na parkiecie w derbach województwa z Twardymi Piernikami? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Od przemarszu kibiców Anwilu pod Halę Mistrzów rozpoczął się mecz ostatniej kolejki rundy zasadniczej w Orlen Basket Lidze.

Jeszcze przed początkiem spotkania, uhonorowany został Aaron Cel, utytułowany koszykarz Twardych Pierników, który kończy karierę.

[FOTORELACJA]18441[/FOTORELACJA]

Od rzutu za 3 punkty zaczął się sobotni mecz. Do kosza trafił Luke Petrasek. Rywalizacja w pierwszej kwarcie pomiędzy gospodarzami a gośćmi była bardzo zacięta. Na koniec pierwszych 10 minut było 20:19 dla Anwilu.

Druga kwarta to czas efektownych strat, przejęć i jeszcze bardziej efektownych rzutów do kosza. Zwłaszcza jednego rzutu Petraska za dwa punkty na wynik 35:29. Po drugiej kwarcie tablica wyników wskazywała 45:39 dla Rottweilerów.

Po pierwszych minutach trzeciej kwarty Rottweilery prowadziły z 12-punktową przewagą. Na tablicy było 53:41. Drużyna Przemysława Frasunkiewicza przez większość trzeciej części gry starały się prowadzić przynajmniej z kilkupunktową przewagą. Po trzeciej kwarcie Anwil dalej był na prowadzeniu 63:52.

Czwarta i ostatnia część meczu rozpoczęła się od rzutów wolnych Mateusza Kostrzewskiego. Oba rzuty znalazły się w koszu.  Po trzech minutach czwartej kwarty Rottweilery prowadziły już z 16-punktową przewagą. Całkiem szybko ta przewaga stopniała zaledwie do 10 punktów po dwóch trójkach Twardych Pierników.

Na cztery minut przed końcem meczu tablica pokazywała wynik 77:65. Z boiska na kilka minut przed końcem zszedł Aaron Cel, którego cała Hala Mistrzów nagrodziła brawami

Mecz zakończył się wynikiem 91:70 dla Rottweilerów.

On rzucił najwięcej dla Anwilu

Najlepszym strzelcem Anwilu w dzisiejszym meczu był Tomas Kyzlink, który uzyskał dla swojego zespołu 17 punktów.

Dobrą formę rzutową zaprezentował także Bell. Zdobył 13 punktów.