Świetny występ włocławskiego płotkarza. Wywalczył srebro na Mistrzostwach Polski

16:00, 13.06.2022 N.S.
Skomentuj Sebastian Urbaniak zaliczył bardzo udany start na Mistrzowach Polski. Fot. Facebook/LKS Vectra Włocławek Sebastian Urbaniak zaliczył bardzo udany start na Mistrzowach Polski. Fot. Facebook/LKS Vectra Włocławek

Sebastian Urbaniak z LKS Vectra zaliczył świetny występ na 98. PZLA Mistrzostwach Polski. Włocławski płotkarz wrócił z imprezy ze srebrnym medalem.

98. PZLA Mistrzostwa Polski były rozgrywane od 9 do 11 czerwca w Suwałkach.

Sebastian Urbaniak reprezentujący LKS Vectra Włocławek startował w biegu na 400 m przez płotki.

Pierwszego dnia imprezy zawodnik Vectry pokonał swój dysonans z czasem 50.97, co zapewniło mu awans do finału.

W decydującym biegu Sebastian Urbaniak poprawił czas z kwalifikacji i zameldował się na mecie z wynikiem 50.54. Wyprzedził go tylko Krzysztof Hołub z Lublina z czasem 50.43.

98 PZLA Mistrzostwa Polski kończę ze srebrnym medalem i drugim wynikiem w karierze 50,54s. Rok temu był brąz w tym roku srebro i pomyśleć, że tydzień temu trafiłem do szpitala po skończonym biegu. Dziękuję wszystkim moim kibicom (w szczególności rodzinie) za trzymane kciuki i doping do samego końca. To jeszcze nie koniec, sezon się dopiero rozkręca, czeka mnie jeszcze parę startów. Początek sezonu nie był dla mnie łatwy, ale czuję że wracam na właściwe tory