Zamknij
REKLAMA

Co za wyniki! Włocławscy wioślarze znów w gronie najlepszych zawodników w całym kraju!

13:20, 25.07.2021 | D.W./WTW Włocławek
Skomentuj Wygrana włocławskiej czwórki podwójnej, to pierwszy złoty medal w tej konkurencji na Mistrzostwach Polski Juniorów w historii Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Fot. Nadesłane
REKLAMA

Z kolejnymi medalami z dużej imprezy wrócili reprezentanci Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Tym razem zdobyli m.in. cztery złote krążki.

Włocławianie rywalizowali od 16 do 18 lipca w Kruszwicy. Na jeziorze Gopło rozgrywano Mistrzostwa Polski Juniorów w wioślarstwie.

Już wyścigi eliminacyjne pokazały, że zarówno męska jak i kobieca czwórka są w bardzo wysokiej formie i będą w niedzielnych finałach głównymi kandydatami do złota.

- Czwórka juniorek, płynąca w składzie: Julia Gęsicka, Magdalena Szprengiel, Wiktoria Zając, Wiktoria Małkowska stoczyła walkę o złoty medal z czwórką RTW Bydgoszcz. Przez trzy czwarte dystansu zmieniało się prowadzenie w wyścigu. Pozostałe czwórki nie liczyły się w walce o złoty medal. Ostatecznie na ostatnich pięciuset metrach włocławianki przyspieszyły i zdecydowanie "odjechały" rywalkom

- mówią przedstawiciele WTW Włocławek.

Wygrana włocławskiej czwórki podwójnej, to pierwszy złoty medal w tej konkurencji na Mistrzostwach Polski Juniorów w historii Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Drugie złoto zdobyła czwórka juniorów, która walczyła w składzie: Maciej Sieraczkiewicz, Piotr Śliwiński, Patryk Sadokierski, Filip Niewiadomski. 

- Nasz zespół bronił ubiegłorocznego tytułu i był faworytem imprezy, co potwierdzały zresztą wcześniejsze zawody. Wyścig finałowy nie układał się jednak po myśli naszych zawodników. Od samego początku przewagę powiększała sukcesywnie czwórka Posnanii Poznań. Naszą osadę mocno naciskały czwórki z AZS Wrocław i MOS Ełk. Na ostatnie pięćset metrów zawodnicy z Poznania wpłynęli z 2,5 sekundową przewagą. Ostatnie 200 metrów było pościgiem za złotym medalem, który zdawał się już być tylko marzeniem. Pół sekundowa przewaga na mecie czwórki WTW Włocławek, pokazała siłę charakteru tego zespołu - dodają członkowie klubu.

Nie udało się z kolei zdobyć medalu dwójce podwójnej, która ukończyła wyścig finałowy na czwartej pozycji. Magdalena Szprengiel i Julia Gęsicka  zarówno w eliminacjach jak i w półfinale rozegrały świetne wyścigi, które dawały nadzieję na miejsce medalowe. W finale stawka była bardzo silna i wyrównana.

Z kolei druga dwójka w tej konkurencji, Wiktoria i Weronika Klasińskie w biegu repasażowym nie wytrzymały narzuconego przez siebie tempa i nie zakwalifikowały się do półfinałów.

W dwójkach podwójnych załogi; Maciej Sieraczkiewicz, Piotr Śliwiński oraz Patryk Sadokierski, Filip Niewiadomski bardzo pewnie przebrnęły wyścigi eliminacyjne i półfinały, kwalifikując się do finału. W finale uplasowały się na piątej i szóstej pozycji, pozostawiając rezerwę na finał w czwórkach, który miał się odbyć za kilka godzin.

Ostatnimi finalistkami mistrzostw była dwójka bez sterniczki, Wiktoria i Weronika Klasińskie, które zakończyły rywalizację na piątej pozycji.

Wiktoria Zając, która startowała w jedynkach juniorek nie przebiła się do półfinału i ostatecznie zwyciężyła w finale C.

(D.W./WTW Włocławek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

konfikwlckonfikwlc

4 1

Brawa i uznanie!👍 13:41, 25.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


W- wekW- wek

6 0

I właśnie w to inwestować , a nie w tandeciarzy koszykarzy. 17:13, 25.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Don Pedro Don Pedro

0 2

Brawa ! Trenerzy beznadzieja nic nie robią od lat Pan G jedzie jak zawsze na czyjeś pracy. Sam jest mało pracowity 06:22, 28.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%