Kolejne "pudło" włocławianina. Do złotego medalu zabrakło sekundy

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 15:27, 31.05.2022 .
Skomentuj Fabian Barański (z przodu) to zawodnik WTW Włocławek. Fot. PZTW Fabian Barański (z przodu) to zawodnik WTW Włocławek. Fot. PZTW

Fabian Barański zdobył srebrny medal podczas I Pucharu Świata. Do złota zabrakło niewiele.

Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie może być dumne ze swoich zawodników. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o znakomitych występach Piotra Śliwińskiego. Młody wioślarz na Mistrzostwach Europy, razem z Danielem Gałęzą, zdobył brązowy medal.

Teraz, kolejny raz głośno zrobiło się także o drugim, znakomitym zawodniku WTW - Fabianie Barańskim, który walczył podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio o medal w czwórce podwójnej. Wtedy, polska osada z włocławianinem w składzie zakończyła zawody na czwartym miejscu.

Tym razem Barański, razem z Mirosławem Ziętarskim, wziął udział w I Pucharze Świata rozgrywanym w Belgradzie.

Jak im poszło?

- Mirosław Ziętarski i Fabian Barański świetnie spisali się w finale dwójek podwójnych. Od początku biegu trzymali się blisko utytułowanych Chorwatów - Martina i Valenta Sinikoviców. Polacy płynęli swoim rytmem i na 500 metrów przed metą objęli prowadzenie

- czytamy na stronie Polskiego Związku Towarzystwa Wioślarskiego.

Do złota zabrakło niewiele. Ostatecznie na finiszu to Chorwaci włączyli jeszcze wyższy bieg i włocławianina i jego partnera.

Zwycięzcy dopłynęli na metę z czasem 06:09.26, a biało-czerwoni stracili do nich nieco ponad sekundę (06:10.46). Na trzecim miejscu uplasowali się Hiszpanie.