Trzech zawodników, trzy medale! Sukces włocławian w Płocku

20:00, 24.03.2024 D.T. Aktualizacja: 20:04, 24.03.2024
Skomentuj Fot. nadesłane Fot. nadesłane

Zawodnicy Akademii Mieszanych Sztuk Walki z Włocławka zdobyli medale Mistrzostw Polski w kickboxingu. Jedno złoto i dwa srebra - to rezultat ostatnich zawodów w Płocku.

W miniony weekend w Płocku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w kickboxingu w formule Full Contact. Na imprezie rywalizowało 319 zawodników z 69 klubów z całej Polski.

W zawodach udział wzięła trzyosobowa reprezentacja klubu Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek.

Przywieźli z Płocka trzy medale

W swojej kategorii bezkonkurencyjny okazał się Adam Spychalski (Mistrz Europy 2023), który na turnieju stoczył trzy walki. Zawodnik wygrał półfinał i finał przez nokaut w pierwszej rundzie, zdobywając w ten sposób tytuł Mistrza Polski i najlepszego juniora młodszego zawodów.

Pierwsza walka była na przetarcie, w półfinale i finale wygrałem przez KO w pierwszej rundzie. Bardzo się cieszę ze zdobycia Mistrzostwa Polski, które jest moim biletem sierpniowe Mistrzostwa Świata na Węgrzech

- mówi Adam Spychalski.

Bardzo dobrze spisali się także jego koledzy klubowi Alan Krysiński i Maciej Konarzewski, którzy po pięknych walkach wrócili z Płocka z tytułami Wicemistrzów Polski.

Adam udowodnił, że jest bezkonkurencyjny w formułach ringowych. Przed nami Mistrzostwa Polski Low Kick i K1 w których także będzie chciał udowodnić swoją dominację. Bardzo dobrze spisali się także Maciej i Alan przywożąc z tej imprezy srebrne medale. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy w czołówce polskiego kickboxingu