Włocławianka idzie jak burza! Angelika Szymańska wywalczyła srebro na Mistrzostwach Europy

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 10:44, 12.11.2020 .
Skomentuj

Młoda włocławianka nie przestaje zachwycać. Angelika Szymańska wystartowała ostatnio na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w Poreču. Przywiozła stamtąd srebrny medal.

Pandemia koronawirusa storpedowała tegoroczne wydarzenia sportowe. Wiele imprez zostało odwołanych, a całe mnóstwo przełożonych.

Po kilkumiesięcznej przerwie na maty wrócili między innymi polscy judocy. W gronie startujących zawodników znalazła się też Angelika Szymańska z MKS Olimpijczyk Włocławek.

Już na początku listopada informowaliśmy o tym, że zdolna włocławianka wzięła udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020/2021. W pierwszej walce Szymańska pokonała wtedy przed czasem Rumunkę Stafanię Dobre. W drugiej stoczyła z kolei dość długi i mocny pojedynek z aktualną Mistrzynią Olimpijską - Słowenką Tiną Trstenjak, z którą przegrała dopiero w dogrywce.

Z dużo lepszej strony włocławska judoczka zaprezentowała się w chorwackim Poreču, gdzie rozgrywane były Mistrzostwa Europy Młodzieżowców.

- Angelika Szymańska (MKS Olimpijczyk Włocławek) wygrała w poniedziałkowych walkach z Austriaczką Laurą Kallinger w 3.40 min, Dunką Laerke Olsen 1.41, Włoszką Nadią Simeoli 2.51, w półfinale z Kosowianką Laurą Fazliu 7.49. W finale spotkała się z 18-letnią Holenderką Joanną Van Lieshout, która w półfinale pokonała Natalię Kropską w 2.05

- informują przedstawiciele Polskiego Związku Judo.

W finale włocławianka przegrała i tym samym zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy. Satysfakcji z występu włocławianki nie kryje jej trenerka.

- Właśnie wracamy do Polski, zmęczone, zwłaszcza Angelika, ale z medalem, tak cennym w tych trudnych dla wszystkich czasach. Dziś cieszę się z tego co udało się Angelice wywalczyć

- skomentowała Aneta Szczepańska, trenerka zawodniczki.

Srebro wywalczone w Chorwacji to kolejny, międzynarodowy sukces Angeliki Szymańskiej. Włocławianka w 2018 roku została Wicemistrzynią Europy Juniorek, a w 2020 wygrała m.in. Puchar Świata (EO) w Warszawie.

Przed Szymańską kolejne starty. Angelika wywalczyła kwalifikacje do ME Seniorek, które zostały przełożone na 19-21 listopada. O jej występach będziemy na bieżąco informować.