Podpisana została umowa na budowę skateparku. Do 15 grudnia tego roku wykonawca zrealizuje pierwszy etap inwestycji.
Budowa skateparku była jedną z propozycji, zgłoszonych przez włocławian w ramach budżetu obywatelskiego na 2013 rok. Za budową obiektu głosowało 597 osób.
Jedenastego września została podpisana umowa z wykonawcą projektu i zarazem realizatorem pierwszego etapu budowy skateparku na Słodowie, tj. konsorcjum firm: ZCS Polska sp. z o.o. z Sopotu – lider konsorcjum oraz Bullatin Andrzej Ciuchta z Elbląga – członek konsorcjum.
Inwestycja – za cenę 290 000 złotych – będzie prowadzona w systemie zaprojektuj-wybuduj. W najbliższych dniach w ratuszu ma być złożona koncepcja realizacji skateparku, a po zatwierdzeniu jej przez Komisję Oceny Projektów Inwestycyjnych, wykonawca będzie miał 4 tygodnie na sporządzenie właściwego projektu.
Następnie, po uzyskaniu pozwolenia na budowę, ruszy realizacja pierwszego etapu budowy obiektu.
Inwestycja będzie prowadzona w dwóch etapach. Realizacja drugiego etapu przewidziana jest na 2014 rok.
Przy ul. Wysokiej 12 powstanie obiekt o powierzchni użytkowej min. 750 metrów kwadratowych - całoroczny, odporny na czynniki atmosferyczne, oświetlony oraz monitorowany.
Adresowany jest do użytkowników deskorolek, rolek oraz rowerów typu BMX. Wyposażenie skateparku zostało omówione z przyszłymi użytkownikami w ramach konsultacji społecznych.
Projekt, który opracuje wykonawca pierwszego etapu robót, zachowa maksymalną ilość istniejącej zieleni dla nadania obiektowi oryginalności. Etap ten obejmuje wykonanie drugiej i trzeciej z pięciu zaplanowanych platform.
Zostaną one oddane do użytku mieszkańców po zakończeniu robót budowlanych pierwszego etapu realizacji.
Dodajmy, że obiekt oświetlony zostanie za pomocą projektorów metahalogenowych, a chronić go będą minimum 2 kamery obrotowe. W ramach monitoringu nie zabraknie podglądu z tych kamer na ekranie LCD z rejestratorem cyfrowym. Pojawi się także miejsce do włączania sprzętu nagłaśniającego na czas imprez.
1 4
Czy - Komisję Oceny Projektów Inwestycyjnych - również opiniowała projekty związane z DK 1, obecnie kwestionowane pod względami bezpieczeństwa????
Jeżeli tak to warto się zastanowić nad kwalifikacjami tej komisji, już teraz a nie jak inwestycja zostanie wykonana i zaczną się problemy z eksploatacją lub co gorsze wypadki podczas korzystania z tego obiektu wynikające nie z nie zachowania zasad ale z błędów konstrukcyjno-technologicznych przyjętych przez KOPI - w tym momencie odpowiedzialność spada z wykonawcy i projektanta!!!
12 7
A czy bedzie tez tam sciana do graffiti?
4 11
łeb se pomaluj!
3 1
.... a gdzie są Ci od skarg na betony? Czemu nie krzyczą, że znów asfalt/beton?
0 4
Jakie betony? ze niby co?
2 0
Pamiętam jak wyglądało to miejsce wcześniej. Szpetny budynek i nic więcej. Cieszy mnie to, że w końcu powstał drugi basen i, że przybędzie nam skatepark. Mam nadzieję, że będzie nam przybywać kolejnych tego typu obiektów. Z samego skateparku nie będę korzystał ale chętnie popatrze jak korzystają z niego młodzi, niech im służy. Z drugiej strony ciekawy przykład arogancji prezydenta. Panie prezydencie niech Pan będzie dalej taki arogancki.
10 0
leb to tobie moge pomalowac tylko potem nie placz ze ci klatke pomazali skate park i sciana do graffiti musi tam byc
9 0
W większych miastach władze udostępniają ściany do ćwiczenia się w graffiti: przykład - Łódź. Przejdźcie się czasem za garaże przy Toruńskiej-anglikach i wśród paskudztwa można znaleźć kilka niezłych perełek :)
Niestety większość społeczeństwa nie odróżnia wandalizmu (przykład - napis HWDP na bloku) od prawdziwego graffiti jako sztuki (przykład - stara Hala). Apeluję do władz o przemyślenie czegoś takiego jak i do OSiRu, jest w mieście wiele szarych, krzywych betonowych płotów które dostałyby nowe życie dzięki puszkom farby. Przykład - ogrodzenie KZPOW od Szpitalnej.