Zamknij
REKLAMA

Dzięki temu paszportowi zwiedzisz najpiękniejsze miejscowości! Wystarczy, że ...

09:08, 04.06.2019 | B.N.
Skomentuj Dzięki paszportowi możemy zwiedzić najpiękniejsze miejsca na Kujawach. Fot. pixabay
REKLAMA

Ruszyła ósma edycja Kujawsko-Pomorskiego Paszportu Turystycznego. W tym roku przybrał on miano ETNO paszport, z którym możemy zwiedzić aż 80 najbardziej urokliwych miejsc naszego województwa. Na liście nie mogło oczywiście zabraknąć Włocławka. 

Dystrybucja ETNO Paszportów w punktach informacji turystycznej we Włocławku ruszyła pełną parą.  Tym razem paszport turystyczny zabiera mieszkańców województwa i turystów w podróż do korzeni. W 8. edycji odwiedzimy osiemdziesiąt miejsc w siedmiu krainach etnograficznych, które tworzą Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc. 

Z ETNO Paszportem można odkryć zakaMARKI Kujaw, Pałuk, Krajny, Kociewia, ziemi chełmińskiej, Borów Tucholskich i ziemi dobrzyńskiej. Kulturowy kalejdoskop naszego województwa mieni się kolorami ludowych strojów i regionalnych haftów, finezją plecionek, słomkowo-bibułkowymi konstrukcjami pająków, kwietnymi „świętojankami” i wzorami usypywanymi z piasku na powitanie gości. Z dawnych obrzędów i zwyczajów dowiemy się, jak zapewnić sobie zdrowie, dostatek i urodzaj, a także jak wypędzić złe moce i uniknąć spotkania z czarownicami.

Organizatorzy zachęcają do czerpania inspiracji z ETNO Paszportu i zaglądania do serwisu internetowego   www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel, na którym publikowane są aktualności, zapowiedzi wydarzeń, ważne informacje, m.in. o dostępności paszportowych atrakcji.

Tradycyjnie, odbędzie się też konkurs polegający na zbieraniu pieczątek z odwiedzanych miejsc. W puli nagród znajdują się m.in. vouchery na pobyt w ciekawych miejscach województwa.
 

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%