Zamknij
REKLAMA

Dyrektor teatru żegna się emocjonalnym wpisem: "Dzisiaj chcę..."

08:07, 31.07.2020 | M.O.
Skomentuj Dyrektor Jan Polak podziękował za pracę wszystkim współpracownikom i twórcom, których spotkał na zawodowej drodze fot. FB Teatr Impresaryjny
REKLAMA

Były dyrektor Teatru Impresaryjnego, Jan Polak zdecydował się na emocjonalny wpis dotyczący zakończenia pracy. Co w nim zawarł?

Jan Polak oficjalnie zakończył swoją pracę na rzecz włocławskiej kultury. Po 30-latach zarządzania Teatrem Impresaryjnym przeszedł na emeryturę. Kilka dni temu w ratuszu odbyło się oficjalne, wyjątkowe pożegnanie. 

Grupa urzędników, a wśród nich dyrektor Polak, z rąk prezydenta odebrała specjalne podziękowania.

Swoje pożegnanie z teatrem wieloletni dyrektor wyobrażał sobie jednak inaczej. Wszystko zburzyła pandemia COVID-19.  

 Istotą teatru jest żywy kontakt widza z aktorem. To największy czar i magia. Nie myślałem, że moje pożegnanie wypadnie w takim momencie. Liczyłem na spotkanie z publicznością, zagramy przedstawienia i wtedy będę mógł wszystkim podziękować

- tłumaczył w rozmowie z Dzień Dobry Włocławek były już dyrektor placówki. 

Niestety, nie było to możliwe. Dlatego Polak zdecydował się na emocjonalny wpis na oficjalnym koncie Teatru Impresaryjnego na facebooku. 

Tam najpierw przypomniał początki swojej drogi, a później dziękował wszystkim, którzy wraz z nim budowali teatr.  

- Trzydzieści lat temu przystąpiłem do konkursu na stanowisko dyrektora ówczesnego Wojewódzkiego Domu Kultury we Włocławku. Opracowałem koncepcję organizacyjną i artystyczną Teatru Impresaryjnego, która stała się podstawowym dokumentem złożonej przeze mnie we wspomnianym konkursie aplikacji. Przekonałem komisję konkursową i już jesienią 1990 roku ruszył przy włocławskim WDK-u Impresariat Artystyczny „Im Art”, a po kolejnych dwóch latach Państwowy Teatr Impresaryjny powołany przez wojewodę włocławskiego wspomina Jan Polak.

Specjalne podziękowania trafiły do publiczności. Polak dziękował także swojemu mistrzowi - Włodzimierzowi Gniazdowskiemu. 

- „Dziadkowi”, za to, że pokazał mi drogę do teatru i był przy mnie, gdy stawiałem na niej pierwsze kroki - mówił.

Podziękowania trafiły także do były i aktualnych pracowników teatru, aktorów z teatru „Próba”, Teatru Ludzi Upartych, twórców polskiego teatru i władz - wojewódzkich i samorządowych.

- Dziękuję wszystkim sympatykom i przyjaciołom naszej Sceny. Życzę Wam i Teatrowi Impresaryjnemu im. Włodzimierza Gniazdowskiego niezwykłych wydarzeń artystycznych i kolejnych trzydziestu, pięćdziesięciu, stu lat! - skończył wpis emerytowany dyrektor. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

cóżcóż

8 0

Szkoda , że odchodzi także Pani Sylwia , zawiedziona odchodzi do Brześcia. Pewnie nie wie , że Włocławek podlega pod brzeskie kolo PO. 08:52, 31.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

no cóżno cóż

9 4

Jak ona jest PO - to straciłem do niej zaufanie, przypomnijcie sobie jak PO zrujnowało i zdegenerowało nasz Kraj we wszystkich dziedzinach społeczno-politycznych i gospodarczych 13:13, 31.07.2020


cccccccccc

19 13

Wielu ludzi odchodzi na emerytury i nikt nie leci z tym do mediów. 08:59, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Torunska73Torunska73

7 0

Pani Sylwia kształciła się tylko po to aby zostać dyrektorem.Mało jest osób bardzo dobrze wykształconych,które realizują swoje pasje i nie w głowie im stołek.Smutne.Przecież dyrektor jest tylko po,nie był jeszcze ogłoszony konkurs.Skoro p.Sylwia działała już rok temu w Brześciu to może ma apetyt na stanowisko w nowym ośrodku w Brześciu.
09:24, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

suflersufler

7 8

Już się naprzykrzyło słuchać, bo ten człowiek to już co tydzień robi pożegnanie, inni idą na emeryturę i nie robią takich jaj z sobą. 13:08, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sarenkasarenka

9 4

Bo kazdy chce się z nim pożegnać ,bo jest wspaniały człowiek a tylko prostakom się to nie podoba 16:47, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HgfHgf

6 2

Precz z komuną. 21:35, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TikTik

4 1

I tak żegnając się, do końca roku zleci. 23:21, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mmm nmmm n

1 0

k mi sie tyż zachciało 15:52, 04.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%