Włocławskie instytucje kultury przygotowały dla dzieci i młodzieży spędzających lato w mieście różnorodne propozycje wakacyjnego wypoczynku – pełne kreatywności, ruchu i dobrej zabawy. Szczegóły w zakładce Lato w mieście na wloclawek.eu
Dwutygodniowy program „Letnich akcji na wakacje” w „Browarze B.” to codzienne, tematyczne spotkania dla dzieci w wieku 6–12 lat. W planie m.in. warsztaty plastyczne, taneczne i teatralne, wyjścia do muzeum, kręgielni, a także zajęcia edukacyjne o komunikacji ze zwierzętami. Wszystko z dużym naciskiem na integrację, ruch i dobrą zabawę. Uzupełnieniem oferty są popołudniowe spotkania z grami planszowymi w Klubie „Taktyk”.
W lipcu Klub „Łęg” zaprasza najmłodszych w podróż przez epoki – od ery dinozaurów po futurystyczne wizje przyszłości. W sierpniu z kolei „Stara Remiza” i „Zazamcze” oferują aktywny wypoczynek w formie gier terenowych, warsztatów, zajęć w plenerze oraz wyjazdów edukacyjno-rekreacyjnych, m.in. do Torunia i Zielonej Szkoły w Goreniu.
ICF – Skarbiec Fajansu przygotował dwa tygodnie zajęć manualnych, ceramicznych i artystycznych. Uczestnicy będą tworzyć m.in. figurki, torby, magnesy, ilustracje i mini-rzeźby inspirowane fajansem i sztuką użytkową, a także poznają podstawy projektowania 3D.
Latem teatr zaprasza dzieci, młodzież i seniorów na bezpłatne warsztaty rozwoju osobistego oraz zajęcia teatralne. Celem programu jest pobudzanie kreatywności, nauka pracy w grupie i przełamywanie barier poprzez działania sceniczne i zabawę z emocjami.
Galeria przygotowała cykl plastycznych warsztatów twórczych pod hasłem „W krainie lasu”. Zajęcia – skierowane głównie do grup zorganizowanych – odbywają się w pracowni lub na skwerze przed galerią i pozwalają dzieciom rozwijać wyobraźnię poprzez kontakt ze sztuką i przyrodą.
Biblioteka jak co roku nie zawodzi. W ofercie znalazły się setki godzin bezpłatnych zajęć w niemal każdej filii – od warsztatów literackich, plastycznych i przyrodniczych, przez gry planszowe, quizy, strefy gamingowe, po animacje ruchowe i spotkania z alpakami oraz psami terapeutycznymi. Hasłem przewodnim wielu wydarzeń jest wspólna zabawa i rozwój poprzez kontakt z książką, naturą i drugim człowiekiem.
Włocławek udowadnia, że wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne. Dzieci mogą liczyć na bezpieczny, twórczy i pełen atrakcji wypoczynek w towarzystwie rówieśników i zaangażowanych animatorów kultury.
[WIDEO]5413[/WIDEO]
S10: GDDKiA nie posłuchała Włocławka! Zdecydowała po sw
No to po co konsultacje z mieszkańcami Włocławka skoro nasz głos się nie liczy !! Czyli niech sobie pogadają a my i tak zrobimy swoje ! Żenada !
To ja się pytam
19:20, 2025-06-26
S10: GDDKiA nie posłuchała Włocławka! Zdecydowała po sw
Poparcire regionu !?? A co z mieszkańcami Włocławka, najbardziej zainteresowanymi przebiegiem trasy ? Ich zdanie się nie liczy ? A kto to są mieszkańcy regionu ?!
ciekawy
19:03, 2025-06-26
Wieczorem pogoda uderzy z siłą. Wydano alert
Bzdura, nic nie będzie
Nie strasz nie stras
18:19, 2025-06-26
Popularny lek zniknie z aptek. GIF wydał pilną decyzję
Ja sie jakoś doczytałem - ten artykuł jest o wycofaniu leków na hemoroidy i owsiki
apoteka
18:14, 2025-06-26
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz