Zamknij
REKLAMA

Folklor przegrał z epidemią. W tym roku zagrają tylko w ten sposób

08:41, 01.12.2020 | M.O./CK Browar B.
Skomentuj ARS 2020 na domowej scenie: Na kujawską nutę ? koncert zespołu Lunove fot. screen z YouTube
REKLAMA

Koronawirus dotknął także Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów. Wydarzenie w tradycyjnej formie odwołano, ale Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury i Centrum Kultury Browar B. przygotował warsztaty i koncert online. 

Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” to wydarzenie z wielką tradycją. Odbywa się już od 1979 roku. Od 1994 r. na wniosek seniorów Przegląd odbywa się co dwa lata, a poprzedzają go eliminacje wojewódzkie. 

W województwie kujawsko-pomorskim eliminacje przeprowadza Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. 

W ostatnich latach nieco zmieniła się formuła imprezy i wydarzenie ma charakter międzypokoleniowy, a od dwóch lat wykonawcy rywalizują w 6 przestrzeniach twórczych - folklor, taniec, muzyka, teatr, fotografia i literatura. „ARS” adresowany jest do grup wielopokoleniowych działających artystycznie w różnych środowiskach.

Wydarzenie to stwarza możliwości konfrontacji twórczości artystycznej, pielęgnowanie tradycji ludowych i działalności zespołów artystycznych. Przeglądowi co roku towarzyszą liczne imprezy integracyjne, dancingi czy ogniska z muzyką na żywo. 

W tym roku, z uwagi na pandemię, nie ma możliwości organizacji imprezy w tradycyjnej formule. 

Dlatego też Centrum Kultury Browar B. wraz z Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy wszystkich miłośników kultury ludowej i folkloru zaprasza na "ARS 2020 na domowej scenie". To cykl koncertów sfinansowanych przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie w ramach zadania „Kultura Interwencje”.

Natomiast na uczestników i instruktorów czeka 21 odcinków programu „Warsztaty Metodyczne ARS 2020 on-line”, które zostały przygotowane przez KPCK wspólnie z CK „Browar B.”, Stowarzyszeniem MANKO z Krakowa oraz Fundacją Farbiarnia z Bydgoszczy. 

Materiały dostępne są za darmo. Znajdziesz je wraz z występami zespołów TUTAJ

(M.O./CK Browar B.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz