Zamknij
REKLAMA

Włocławski chór z mecenatem. Wesprą ich już po raz piąty

18:00, 02.03.2021 | M.O. / mat. pras. Anwil
Skomentuj fot. Michał Osiecki
REKLAMA

Chemiczny potentat z Włocławka - firma Anwil S.A. po raz kolejny została mecenasem Chóru  "Canto".  To już piąty rok z rzędu współpracy na rzecz kultury wyższej we Włocławku. 

Chór „Canto” rozpoczął działalność przy Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku już w 1991 roku. Przez ten czas wpisał się w krajobraz kulturalny Włocławka uświetniając wiele miejskich uroczystości.

W swoim repertuarze ma zarówno utwory dawne, jak i współczesne, kompozycje polskich i zagranicznych autorów, a także pieśni ludowe. Zespół jest laureatem konkursów i festiwali muzycznych, wielokrotnie był doceniany przez międzynarodowe jury.

Ich mecenasem, po raz kolejny będzie chemiczny potentat z Włocławka. Związek Anwilu, jako mecenasa kultury i chóru Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku trwa już od pięciu lat.

Podpisana umowa oznacza kontynuację współpracy spółki z Grupy ORLEN z jednym z propagatorów kultury wyższej we Włocławku. Rok 2021 jest symboliczny dla obu partnerów.

Zespół obchodzi w tym roku 30-lecie swego istnienia, zaś chemiczna spółka 55. urodziny. Jednym z dowodów obecności Anwilu wśród lokalnej społeczności jest aktywne wsparcie inicjatyw powstających we Włocławku i służących na rzecz jego mieszkańców.

- W sferze kulturalnej beneficjentem tych działań mecenasa kultury jest właśnie Chór Canto, który sławi historyczną stolicę Kujaw podczas występów w kraju i poza jego granicami. Dzięki finansowemu wsparciu młodzi artyści mają zapewnione środki na bieżącą działalność, w tym m.in. dalszy rozwój, uczestnictwo w warsztatach czy udział w przeglądach i konkursach muzycznych - podaje w komunikacie spółka. 

(M.O. / mat. pras. Anwil)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%