Zamknij
REKLAMA

Młodzi zagrają piosenki Niemena. Wyjątkowy koncert już w środę!

15:19, 25.02.2019 | N.S
Skomentuj Koncert z okazji Dnia Patrona jest w ZSM tradycją. Fot. depositphotos
REKLAMA

W środowe popołudnie włocławianie będą mogli posłuchać największych przebojów Czesława Niemena. Z okazji Dnia Patrona wykonają je uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Muzycznych.

Koncert z okazji Dnia Patrona jest w Zespole Szkół Muzycznych tradycją. Każdego roku, w okolicy rocznicy urodzin Czesława Niemena (16 lutego) na scenę wychodzą uczniowie i nauczyciele placówki. W repertuarze zawsze znajdują się niezapomniane przeboje artysty, takie jak „Pod papugami'', „ Wspomnienie '' czy „ Dziwny jest ten świat ''.

16 lutego minęła 80. rocznica urodzin kompozytora, multiinstrumentalisty, piosenkarza rockowego i autora tekstów piosenek. Koncert z okazji Dnia Patrona Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku odbędzie się 27 lutego (środa), o godz. 17:00 w sali koncertowej szkoły (ul. Wiejska 29). Wstęp wolny.

Imię Czesława Niemena Zespół Szkół Muzycznych otrzymał w 2006 roku. Z pomysłem obrania przez szkołę takiego patrona, po uzyskaniu zgody od żony zmarłego muzyka, wyszły dyrekcja, rada pedagogiczna, rada rodziców oraz samorząd uczniowski. Jak tłumaczyli przed przegłosowaniem uchwały w tej sprawie pomysłodawcy nadania szkole imienia, Czesław Niemen był świetnym muzykiem, który cieszył się autorytetem wśród młodzieży, a w swojej twórczości był konsekwentny i nie poddawał się chwilowym trendom.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%