Zamknij

Komediowy sierpień we Włocławku i regionie! Co przygotowano w kinach plenerowych?

13.00, 08.08.2022 .
Skomentuj To będzie zabawny sierpień w kinach plenerowych. Fot. depositphotos.
REKLAMA

Kina plenerowe cieszą się coraz większą popularnością w mieście oraz w regionie. W sierpniu zaplanowano kilka seansów filmowych. Co znajduje się w repertuarze na najbliższe spotkania? 

Nagrodzone polskie filmy, a także popularna francuska komedia. Takie propozycje przygotowała Fundacja Ari Ari oraz DKF "Ósemka" w ramach cyklu Wędrowne Kino Plenerowe. Najbliższy seans już w ten piątek, 12 sierpnia. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Pełen kalendarz seansów filmowych znajdziesz TUTAJ. 

Życiowa rola Agaty Buzek

Agata Buzek wciela się w postać Joanny "Jo" Lisieckiej w obrazie Łukasza Grzegorzka pt. "Moje wspaniałe życie". Według Tomasza Raczka z Magazynu SFP to "życiowa rola" aktorki, która otrzymała Orła 2022 oraz nagrodę OFF Camera za najlepszą główną rolę kobiecą.

Joanna pełni w społeczeństwie kilka ról społecznych m.in: troskliwej córki, wyluzowanej matki, a także lubianej nauczycielki. Jednak w żadnej z nich nie czuje się sobą. Z tego powodu prowadzi podwójne życie i myśli, że jest sprytna, a nikt nie zna jej tajemnicy. Myli się. 

"Moje wspaniałe życie" będzie pokazane:

  • w piątek, 12 sierpnia o 21:00 na skwerze przed Teatrem Impresaryjnym we Włocławku,
  • w piątek, 19 sierpnia o 21:00 w amfiteatrze BCKiH "Wahadło" w Brześciu Kujawskim,
  • w sobotę, 20 sierpnia o 20:30 w Świetlicy Wiejskiej w Zawadzie Piaski (gm. Baruchowo). 

Magiczny świat środka Europy

Kolejną propozycją organizatorów Wędrownego Kina Plenerowego jest film, który wprowadza widza w magiczny świat prawdziwego środka Europy, a miłość, zbrodnia i pokuta są tam naturalnym składnikiem życia. Kinomaniacy zobaczą obraz Dariusza Jabłońskiego pt. "Wino truskawkowe", a na ekranie pojawi się m.in: Maciej Stuhr, Marian Dziędziel oraz Robert Więckiewicz. 

Główny bohater, Andrzej, porzuca wielkomiejskie życie i przenosi się na galicyjską prowincję, aby odnaleźć tam wewnętrzny spokój i harmonię. Małe miasteczko, w którym się znalazł rządzi się swoimi prawami. 

"Wino truskawkowe" można zobaczyć w niedzielę, 14 sierpnia o godzinie 20:30 w Parku Miejskim im. Leona Stankiewicza w Kowalu. Miasto przygotowało także darmowe lody dla każdego uczestnika. 

Ich rodzice zrobią wszystko, aby powstrzymać córki!

W poniedziałek, 15 sierpnia warto wybrać się do Skępego. Przygotowano tam, poza seansem filmowym, także spacer po kościele i klasztorze bernardynów. Po zabytkowej świątyni uczestników oprowadzi Bożena Ciesielska. Start zwiedzania o godzinie 16:00 na ul. Klasztornej 5. 

Natomiast o godzinie 20:30 na Rynku w Skępem zostanie pokazany film "I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!" w reżyserii Philippe'a de Chauverna. To druga części popularnej francuskiej komedii z 2014 roku pt. "Za jakie grzechy, dobry Boże?". 

Wszystkie córki państwa Verneuil postanawiają wyprowadzić się poza granice Francji. Z tą decyzją nie zgadzają się rodzice, którzy zrobią wszystko, żeby powstrzymać je przed wyjazdem z kraju. To jednak nie koniec niespodzianek. 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

XDXD

2 0

Całe nasze miasto i jego władze to pełnometrażowa komedia.
Nie trzeba iść na żadne kabarety ani filmy.
Wystarczy poczytać wiadomości, usiąść i śmiać się przez łzy. 13:41, 08.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%