Zamknij
REKLAMA

Kultura na weekend. Te wystawy możesz obejrzeć w galeriach i muzeach we Włocławku

09:54, 08.05.2021 | N.S.
Skomentuj Te wystawy można obecnie oglądać we Włocławku. Fot. archiwum DDWloclawek.pl
REKLAMA

Weekend to doskonała okazja, by odwiedzić otwarte przed kilkoma dniami galerie sztuki i muzea. Sprawdziliśmy, jakie wystawy są obecnie dostępne we Włocławku.

Od 4 maja galerie sztuki są ponownie otwarte dla zwiedzających. We Włocławku można oglądać kilka ekspozycji.

Centrum Kultury Browar B.

W Browarze B. dostępne są obecnie trzy ekspozycje.

W Galerii Beczkownia można oglądać wystawę „100 lat Marynarki Wojennej w Niepodległej”. Ekspozycja powstała z okazji 100-lecia Polskiej Marynarki Wojennej. Na 24 tablicach przedstawiono dzieje Polskiej Marynarki Wojennej, wplecione w historię Niepodległej Ojczyzny.

Galeria Antresola prezentuje wystawę ”WITKACY" składającą się ze zdjęć jednego z najbardziej charakterystycznych artystów początku XX wieku. Ekspozycję tworzą psychologiczne portrety najbliższej rodziny artysty, przyjaciół oraz kobiet odgrywających ważną rolę w jego życiu. Na wystawie znajdują się także zdjęcia autorstwa Józefa Głogowskiego, będące codzienną rejestracją eksperymentalnego teatru mimicznego artysty.

W CK Browar B. można również oglądać Włocławską Kolekcję Wag i Miar. Składa się na nią ponad 10 tys. eksponatów. Są wśród nich miary i wagi od towarowych, kupieckich i sklepowych po domowe, pocztowe, aptekarskie i jubilerskie.

Wszystkie wystawy są dostępne w dni robocze w godz. 11-18 i w soboty w godz. 14-18 (ostatnie wejście o 17.30).

Galeria Sztuki Współczesnej

Galeria Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej od kilku dni prezentuje wystawę "Ciemno wszędzie, czyli od Czerni do Czerni". To ogólnopolska wystawa obrazów z kolekcji prywatnych ukazująca malarstwo polskie początku lat 20. XXI w. 

- Prof. Paweł Lewandowski-Palle zaprosił artystów z całej Polski do malarskiego przelania swoich odczuć z minionego roku na płótno. Na zaproszenie odpowiedziało aż siedemdziesięciu siedmiu artystów, sam kurator również zamieścił swoją pracę

- tłumaczy Jerzy Jabczyński z włocławskiej Galerii Sztuki Współczesnej.

Wystawę w GSW można oglądać w dni robocze w godz. 9-17, a w soboty i niedziele w godz. 10-14.

Muzea

Do pracy wróciły wszystkie oddziały Muzeum Ziemi Kujawskiej z wyjątkiem Gmachu Głównego przy ul. Słowackiego, który jest obecnie remontowany.

Miłośnicy historii i sztuki mogą oglądać wszystkie wystawy stałe w Zbiorach Sztuki, Muzeum Etnograficznym, a także muzeum w Nieszawie.

Mogą również udać się do skansenu w Kłóbce. Tam jednak czasowo wyłączone  ze zwiedzania są piwnice dworu i wnętrza wiatraka

Szczegółowy opis wystaw we włocławskich muzeach jest dostępny TUTAJ.

Ponownie otwarte jest również Muzeum Diecezjalne. Znajdują się tam eksponaty sakralne wykonywane od prehistorii po XX wiek.

Muzeum Diecezjalne można zwiedzać od wtorku do piątku w godz. 9-15:00 i w soboty od 9 do 14.

(N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%