Zamknij

Te wystawy w Browarze B możesz zwiedzać przez cały sierpień ZA DARMO!

09.00, 11.08.2022 K.K
Skomentuj Przez cały sierpień można zwiedzać wystawy za darmo w CKBB. Fot. CKBB.
REKLAMA

Ostatni miesiąc wakacji to dla fanów sztuki możliwość bezpłatnego zwiedzenia aż pięciu wystaw w Centrum Kultury Browar B. Co można tam oglądać? 

Włocławski fajans, obrazy profesora z Kielc, a także twórczość młodzieży z Włocławka. To tylko niektóre propozycje, jakie zwiedzający mogą zobaczyć w sierpniu w CKBB. 

Wystawy można oglądać od wtorku do piątku w godzinach od 11:00 do 16:00 (ostatnie wejście o 15:30), natomiast w soboty czynne są od 14:00 do 18:00 (ostatnie wejście o 17:30). 

Galeria Sztuki "Suszarnia" 

W "Suszarni" przez cały miesiąc można oglądać wystawę Mariusza Konczalskiego pt. "Włocławski fajans - Art&design 2021-2022". Postawała we współpracy artysty oraz Fabryki Fajansu we Włocławku. 

Ekspozycja przedstawia unikalne dzieła artystyczne i designerskie powstałe na naczyniach, przedmiotach i gadżetach w ciągu ostatniego roku. Zwykle są to prace stworzone w jednym egzemplarzu. Konczalski przenosi własny i wielobarwny świat na formy fajansu. Na wielu z nich widać subtelne odniesienia do "pikasiaków", czyli form z lat 50-70. XX wieku powstających we Włocławku. 

Galeria Sztuki "Antresola"

W "Antresoli" warto obejrzeć twórczość Waldemara Kozuba pt. "Alfabet natury - obrazy wybrane". Artysta jest profesorem na Politechnice Świętokrzyskiej, gdzie prowadzi zajęcia z rysunku odręcznego, malarstwa, estetyki i kompozycji. 

Prace Kozuba skupiają się na obszarze sztuk wizualnych. Oprócz tradycyjnego malarstwa artysta tworzy także obrazy z wykorzystaniem technik cyfrowych. Obrazy przedstawiają unikalną interpretacje natury przez twórcę. 

Galeria Fotografii "Migawka"

W "Migawce" pokazywana jest wystawa fotografii przyrodniczej Michała Fabiszewskiego pt. "Ptasia perspektywa: Dolina Drwęcy, Mościska". Artysta uwielbia dzielić się swoją pasją z najmłodszymi. Organizuje spotkania edukacyjne, w których prezentuje część królestwa natury

Fotografie pokazują ptaki wodne, szczególnie perkoza zausznika. Fabiszewski potrafi godzinami siedzieć zanurzony w stawie, aby uchwycić właściwą pozę ptasiego modela. 

Galeria Sztuki "Beczkownia" i "Fermentownia"

W obu galeriach prezentowana jest twórczość uczestników sekcji pracowni edukacji plastycznej pt. "Oblicza młodej sztuki". To już dziewiąta edycja tej wystawy. 

Prezentowane są prace z aż ośmiu grup, które działają w Pracowni Edukacji Plastycznej. Wśród nich są m.in: dźwiękoplastyka, malarstwo i rysunek, podstawy technik plastycznych, a także ceramika. Na wystawie można obejrzeć ogrom różnorodności dzieł. 

Włocławska kolekcja wag i miar

Kolekcja wag i miar w Centrum Kultury Browar B jest jedną z najpopularniejszych wystaw, które są obecne na stałe w ofercie włocławskiej instytucji. Eksponaty pochodzą z różnych krajów, m.in: z Chin. 

Wśród ponad 10 tysięcy urządzeń można spotkać wagi towarowe, kupieckie, sklepowe, a także te domowe, pocztowe, aptekarskie i jubilerskie. Zwiedzający mają szansę zobaczyć unikatową kasę sklepową z XIX wieku. 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KULTURA   WOJTKAKULTURA WOJTKA

2 1

za darmo ? łaskawcy, to dla kogo ta kultura dla wybranych ? 09:13, 11.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%