Zamknij
REKLAMA

Zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej? Tylko Samochodówka!

00:00, 15.05.2019 | artykuł sponsorowany
Fot. Zespół Szkół Samochodowych.

Nauka atrakcyjnych zawodów, możliwość zdobycia prawa jazdy kat. B, rozwój talentów i zainteresowań. To wszystko oferuje Zespół Szkół Samochodowych we Włocławku. Szkoła właśnie prowadzi rekrutację na rok szkolny 2019/2020.

Zespół Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku rekrutuje uczniów do klas pierwszych, zarówno po gimnazjum, jak i szkole podstawowej.

Będą oni mogli podjąć naukę w zawodach poszukiwanych na rynku pracy: technik pojazdów samochodowych, technik informatyk (oddziały integracyjne) i w nowym zawodzie technik transportu drogowego. Branżowa Szkoła I Stopnia kształcić będzie w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik. Nowością w ofercie będą klasy patronackie.

W liceum ogólnokształcącym szkoła planuje utworzyć oddziały integracyjne – o kierunku psychologiczno-pedagogicznym.

Budynek ZSS przy ul. Leśnej 1A to nowoczesny i doskonale wyposażony obiekt. Zajęcia praktyczne na kierunku samochodowym odbywają się w szkolnych warsztatach w bliskim sąsiedztwie szkoły przy ul. Żytniej 10 lub w zakładach branży motoryzacyjnej. Dla pozostałych kierunków szkolenie praktyczne i praktyki zawodowe realizowane są w pracowniach specjalistycznych i zakładach pracy. Szkoła realizuje kształcenie dualne poprzez współpracę z renomowanymi zakładami pracy z branży motoryzacyjnej i informatycznej. Należą do nich: Toyota, Renault, Skoda, Volkswagen, Hyunday, Peugeot, Citroen, Fiat, P.W. Eurotranschem, P.W. Autos, Sat-Film, Aski czy BHP ekspert.

Samochodówka jest jedyną szkołą we Włocławku, w której można zrealizować kurs nauki jazdy i otrzymać prawo jazdy kat. B w ramach programowych zajęć szkolnych. Do dyspozycji kandydatów na kierowców jest nowoczesna pracownia multimedialna, plac manewrowy oraz najnowsze pojazdy szkoleniowe marki Toyota.

W trakcie nauki uczniowie ZSS mogą również zdobywać dodatkowe uprawnienia na kursach kwalifikacyjnych na obsługę wózków jezdniowych, koparko-ładowarek, żurawi przeładunkowych, podestów ruchomych, suwnic, pilarek spalinowych, kombajnów zbożowych, uzyskania uprawnień energetycznych czy spawacza.

Szkoła jest w pełni dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Znakomite warunki do nauki znajdą w niej uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych wynikających z niesprawność ruchowej, wad słuchu i wzroku, autyzmu, zespołu Aspargera, upośledzenia umysłowego w stopniu lekkim oraz zagrożenia niedostosowaniem społecznym. Jest to jedyna w mieście szkoła z oddziałami integracyjnymi. Funkcjonują one w technikum informatycznym i liceum ogólnokształcącym.

Młodzież w Samochodówce nie tylko się uczy. Ma także duże możliwości rozwijania zainteresowań i uzdolnień na zajęciach pozalekcyjnych. Dużą popularnością cieszą się zespoły artystyczne: instrumentalno-wokalny, taneczny, orkiestra dęta, a także zespoły sportowe i sportów obronnych oraz liczne koła zainteresowań: plastyczne, teatralne, historyczne, motoryzacyjne, fotograficzne. Szkoła dba też o szerokie humanistyczne horyzonty swoich wychowanków. Realizuje projekty poświęcone pamięci historycznej i prawom człowieka. Prowadzi również liczne działania na rzecz równego traktowania, wspierania osób z niepełnosprawnościami, przeciwdziałania mowie nienawiści i agresji.

Zespół Szkół Samochodowych to szkoła z tradycjami. Należy do Klubu Przodujących Szkół. Jest też Liderem Edukacji Zawodowej. Posiada certyfikaty Szkoły Dialogu, Szkoły Humanitarnej, Szkoły Niosącej Pomoc, tytuł Szkoły Odkrywców Talentów nadany przez Ministra Edukacji Narodowej, wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie Pozytywista roku 2010 oraz w konkursie Województwo Kujawsko-Pomorskie bez Barier. Jest laureatem ogólnopolskiego konkursu Super Szkoła 2001 oraz wielokrotnym zwycięzcą ogólnopolskich konkursów strzeleckich Sprawni Jak Żołnierze i Srebrne Muszkiety.

Uczniowie otrzymują dodatkową pomoc w nauce. Mogą również liczyć na wsparcie psychologa i pedagoga w rozwiązywaniu problemów osobistych i szkolnych.

Osoby wyróżniające się w nauce i pracy pozalekcyjnej mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Po każdym semestrze Patron Szkoły przyznaje nagrody pieniężne za najlepsze wyniki w nauce oraz rzeczowe za najlepszą frekwencję.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone