Zamknij
REKLAMA

Możesz uczyć się języków i zdobyć certyfikat zupełnie za darmo! Jak?

10:49, 07.09.2019 | B.N./Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego
REKLAMA
Skomentuj

Aż 10 tysięcy osób z naszego regionu może wziąć udział w bezpłatnych kursach języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Rekrutacja ruszyła pełną parą, a zajęcia rozpoczną się już w październiku. Kursy odbywać będą się również we Włocławku. 

Do tej pory na kurs zapisały się ponad 3 tysiące osób, Urząd Marszałkowski wciąż czeka na blisko 7 tysięcy chętnych. 

- Zdobywanie nowych umiejętności to inwestycja we własną przyszłość. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni wiele, by umożliwić mieszkańcom naszego regionu, chcącym podnosić kluczowe kompetencje, odpowiednie warunki do wykorzystania ich potencjału – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Pierwsze kursy języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego rozpoczęły się w styczniu. Do tej pory uruchomiono 218 grup szkoleniowych. Największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z języka angielskiego.

Od października zajęcia odbywać się będą w: Bydgoszczy, Toruniu, Inowrocławiu, Szubinie, Nakle nad Notecią, Brodnicy, Sępólnie Krajeńskim oraz Włocławku (w szkole językowej Greenwich i Imperium Wiedzy),

W najbliższym czasie planowane jest także uruchomienie grup zajęciowych w Grudziądzu, Kowalu (powiat włocławski), Skępem (powiat lipnowski), Lipnie, Żninie i Tucholi. Zajęcia mogą odbywać się w każdym z miast powiatowych, jeśli zbierze się minimalna liczba chętnych, czyli 9 osób.

Zapisy odbywają się za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.projektmowiszmasz.pl

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jedyny koszt, jaki ponoszą uczestnicy, to koszt zakupu podręczników. W czasie 180-godzinnych szkoleń (po 4 godziny lekcyjne tygodniowo) uczestnicy przygotują się do egzaminu, po którym otrzymają  certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego), np. TOEIC, WiDaF, TFI.

Szkolenia w ramach projektu przeznaczone są dla osób powyżej 18 roku życia, które należą do jednej z trzech grup: osób z wykształceniem maksymalnie średnim, osób z niepełnosprawnością (bez względu na poziom wykształcenia), osób powyżej 50 roku życia (bez względu na poziom wykształcenia).

Z udziału w projektach wyłączone są osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. 

(B.N./Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Gabrielka.1050Gabrielka.1050

4 0

czyli ktoś kto ma licencjackie studia JUŻ DZIEKUJEMY
przykro ... 11:21, 07.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Konto usunięteKonto usunięte

3 2

Szkolenia są za darmo po wpłaceniu pieniążków za podręczniki, niezły trolling! 11:30, 07.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ka1Ka1

4 0

Projekt kompletnie nie jest przystosowany dla osób pracujących. U nas w mieście zajęcia miały by się odbywać czwartek o 16 / sobota o 9. Więc moim zdaniem jest to skierowane dla osób nie pracujacych, emerytów lub uczniów świeżo po skończeniu szkoły. 12:01, 07.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NetwomanNetwoman

1 0

Spotkanie w celu podpisania umów też tyko do 15. 16:49, 07.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone