Zamknij
REKLAMA

Ci uczniowie dostaną co miesiąc po 300 zł. Za co?

15:00, 04.12.2019 | OM.
Skomentuj
REKLAMA

W Zespole Szkół Technicznych odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom szkół z Włocławka oraz powiatów - aleksandrowskiego, lipnowskiego, radziejowskiego, rypińskiego i włocławskiego.

To był niezwykły dzień dla grupy uczniów szkół z terenu miasta Włocławek oraz z powiatów - aleksandrowskiego, lipnowskiego, radziejowskiego, rypińskiego i włocławskiego. W środowe przedpołudnie w Zespole Szkół Technicznych odebrali oni z rąk Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika i wicewojewody kujawsko-pomorskiego Józefa Ramlaua stypendia Prezesa Rady Ministrów.

To docenienie całorocznej pracy uczniów, którzy wyróżniają się w swoich placówkach.

By otrzymać stypendium uczeń musiał uzyskać promocję z wyróżnieniem uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

- Ta nagroda jest dla mnie szczególna – mówi stypendysta z Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku Filip Wawrzonkowski i dodaje – Stypendium Prezesa Rady Ministrów to prestiżowe wyróżnienie. Jestem dumny, że to właśnie ja mogłem je otrzymać.

Stypendium premiera przyznawane jest na dany rok szkolny, dla uczniów szkół liceów i techników. Wypłacane jest w dwóch ratach: do 30 listopada i do 30 kwietnia. Obecnie wynosi 300 zł miesięcznie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz