Zamknij
REKLAMA

Maturzyści rozpoczęli próbny egzamin. "Musimy być przygotowani na..."

15:00, 03.04.2020 | .
Skomentuj
Rozpoczęła się próbna matura fot. depositphotos.com
REKLAMA

Rozpoczęła się próbna matura. Podobnie jak w przypadku egzaminu ósmoklasisty, egzamin odbywa się zdalnie, a uczestnictwo jest dobrowolne.

Maturzyście z powiatu włocławskiego i całej Polski rozpoczęli próbne matury. Wczoraj odbył się egzamin z języka polskiego, dziś matematyka. Podobnie jak w przypadku egzaminu ósmoklasisty, uczniowie kończący szkołę średnią próbę wykonują w sposób zdalny.

Egzamin, według wytycznych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, powinien odbywać się w warunkach zbliżonych do tych, które obowiązują podczas właściwej matury. Dyrektorzy szkół średnich powinni umożliwić przystąpienie do egzaminu wszystkim, ale to do samego ucznia należy decyzja o tym czy weźmie udział.

W III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej we Włocławku, jak informuje dyrektor Aneta Jaworska, uczniowie mogli napisać próbną maturę na dwa sposoby.

W naszej szkole zorganizowaliśmy wcześniej dwie próbne matury w warunkach zbliżonych do tych, które są odbywają się w maju. Tym razem robiliśmy to w sposób zdalny. Były dwie formy przeprowadzenia zdalnej matury, obie rekomendowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. W pierwszym przypadku uczniowie w wyznaczonym czasie rozwiązują zadania, a potem przesyłają je do sprawdzenia nauczycielom. Druga formą, którą dopuściliśmy to taka, że nauczyciele spotykają się z uczniami na forach różnych komunikatorów – dźwiękowych i wizyjnych i wtedy wspólnie rozwiązują zdania. Interakcja jest taka sama jak na lekcji

- mówi dyrektor Aneta Jaworska.

Próbny egzamin maturalny przeprowadzany będzie od 2 do 8 kwietnia. Wczoraj odbył się egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz z fizyki. Dziś matematyka na obu poziomach oraz filozofia, łacina, historia sztuki oraz historia muzyki. W poniedziałek języki obce.

Zgodnie z zaleceniami komisji oceny te nie powinny mieć wpływu przy wystawianiu ocen.

Matury, jeśli sytuacja epidemiczna zostanie opanowana. powinny się rozpocząć 4 maja.

- Nie wiemy kiedy i w jakiej formie odbędą się tegoroczne matury. Musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Być może egzamin zostanie przełożony. Chcemy jednak przygotować się także na to, że może odbyć się zdalnie, dlatego wszyscy tegoroczni zostali zobligowaniu do samodzielnego ściągnięcia arkusza ze stron CKE w Warszawie albo OKE w Gdańsku – kończy dyrektor LMK.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Anna KaniaAnna Kania

1 4

Pisałam maturę i za moich czasów żadnych próbnych nie było. To był dopiero stres. Człowiek szedł bez przygotowania psychicznego i bez jakiś tam próbnych matur, a dzisiaj ile osób chodzi na korki, próbne matury itd. Pamiętam jak rok temu nauczycielom się nie chciało i robili strajki w czasie przedmaturalnym, a dzisiaj okazuje się że uczniowe mogą się uczyć same, bo istotne sa.aterialy dydaktyczne, odpowiednio przygotowane, które można powielać, i się uczą, widzę po dzieciach, uczą się pilnie, w szkole to.roznie bywało, a teraz pilnie czytają, rozwiązują zadania, a w szkole to wiadomo, wiele nauczycieli jest dennych, tylko pensja i hop do domu, wycieczki ze swoimi dziećmi, wspieranie ich aby poszły gdzie TRZEBA a na końcu uczniowe, obcy ludzie dla nich 15:38, 03.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObatelObatel

0 0

Pani Doktur składa życzenia włocławianom.
Żenujące jest to stawianie dr przed nazwiskiem. Zwłaszcza, że doktur ten dokturat zrobiła w rok. z tematu Kształtowanie postaw religijnych uczniów na katechezie szkolnej w gimnazjum.
Publikacji brak. Taki to naukowiec. Oceńcie Państwo sami.
Wszystko jest tutaj. https://nauka-polska.pl/#/profile/research?id=58912&_k=4phe6e 23:07, 03.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz