Zamknij
REKLAMA

Maturzyści będą szczepieni poza kolejką? Ministerstwo zabiera głos

08:53, 23.03.2021 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Grupa posłów Lewicy chce, by Ministerstwo Edukacji i Nauki rozważyło szczepienia maturzystów przeciwko COVID-19. Czy do tego dojdzie? Ministerstwo Edukacji i Nauki rozwiewa wątpliwości. 

Czym to argumentują? 

Szczepienia dla tej grupy uczniów, ich zdaniem, zapewniłoby bezpieczny i szybszy powrót uczniów do szkół. Dodatkowo miałoby również wpłynąć na bezpieczeństwo majowych egzaminów. 

Ministerstwa Edukacji i Nauki odpowiedziało na interpelację posłów i rozwiało wszelkie wątpliwości. 

Sekretarz stanu Marzena Machałek, która odpowiedziała parlamentarzystom tłumaczy, że celem Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 jest udostępnienie szczepienia wszystkim obywatelom pełnoletnim, którzy będą spełniali wymogi wskazań do szczepienia.

- Obecnie nie ma rekomendacji do szczepienia tegorocznych maturzystów. Ustalenie grup priorytetowych przeprowadzono w oparciu o ocenę ryzyka narażenia na zakażenie, ryzyka poważnego zachorowania i śmierci, ryzyka społeczno-ekonomicznego oraz transmisji - czytamy w odpowiedzi. 

Jak będzie wyglądać matura w 2021 roku? 

Egzaminy rozpoczną się 4 maja i będą trwać do 20 maja. Tegoroczni maturzyści nie będą zdawać egzaminów ustnych. Obniżone zostaną również wymagania na egzaminach pisemnych. Wyniki ogłoszone zostaną 5 lipca.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%