Studiowanie na wszystkich kierunkach w PUZ we Włocławku jest bezpłatne. Odbywa się w grupach dziennych i tzw. pracujących, co oznacza, że osoby, które nie mogą uczestniczyć w zajęciach w godzinach porannych realizują je w godzinach popołudniowych i w soboty.
Obecnie kandydatom oferujemy 14 kierunków studiów wraz z 26 specjalnościami/specjalizacjami. Są to:
Uczelnia ma szeroką gamę kierunków i każdy znajdzie coś dla siebie. Pojawił się nowy kierunek studiów magisterskich, cóż to za nowość?
Menedżerskie studia finansowo-prawne to studia drugiego stopnia o profilu praktycznym, które mają charakter interdyscyplinarny. Jest to innowacyjny kierunek, jedyny w regionie w takim wymiarze, oferowany również w formie bezpłatnej. Kierunek jest odpowiedzią Uczelni na zapotrzebowanie zgłaszane przez studentów, dyplomantów i absolwentów kierunków studiów prowadzonych w Uczelni, m.in. Finansów i Rachunkowości, Administracji, Zarządzania. Koncepcja kształcenia studiów drugiego stopnia zakłada profesjonalne przygotowanie studentów do rozumienia współczesnych trendów w gospodarce, konstruowania logicznych wniosków i podejmowania racjonalnych decyzji, czego konsekwencją jest umiejętność nadania odpowiedniego kierunku, zarówno w rozwoju społecznym, jak i w wymiarze gospodarczym.
Absolwent kierunku Menedżerskie studia finansowo-prawne to przyszły menedżer i specjalista w zakresie zagadnień ekonomicznych, finansowych i prawnych. Warto dodać, że ekspert w zakresie finansów jest obecnie jednym z dziesięciu najbardziej poszukiwanych specjalistów na rynku pracy.
Student zdobędzie wiedzę i umiejętności z ekonomii, finansów, zarządzania i prawa niezbędne w pracy każdego menedżera. Program studiów nowego kierunku zapewnia wysoki poziom jakości, zarówno w wymiarze merytorycznym, jak i społecznym. Na rynek pracy wejdą osoby, które po uzyskaniu odpowiedniego doświadczenia zawodowego będą przygotowane do wykonywania tzw. zawodów średniego i wyższego szczebla odpowiedzialnych za organizowanie, kierowanie lub kontrolę – zarówno w sektorze prywatnym, jaki i publicznym, co wpisuje się zarówno w strategię Uczelni, jak i zaspokaja potrzeby społeczno-gospodarcze.
Oferta jest imponująca, zatem gdzie można zrekrutować się na studia?
Rekrutacja już trwa, a jej termin zakończenia upływa z dniem 22 września, po czym nastąpi ogłoszenie wyników postępowania kwalifikacyjnego. Biuro Rekrutacyjne Uczelni mieści się w budynku dydaktycznym przy ul. Mechaników 3, pokoje nr 11,12,13.